Голова МЗС України Дмитро Кулеба різко відреагував на коментарі президента Туреччини щодо готовності України піти на поступки Росії на переговорах. У коментарі Українській правді міністр заявив, що поки що немає жодного консенсусу, та й обговорювані сторонами пункти, перераховані Реджепом Тайіпом Ердоганом, наводяться некоректно.
Раніше президент Туреччини заявив, що Київ і Москва нібито близькі до консенсусу з чотирьох із шести спірних питань. Турецька Anadolu, цитуючи Ердогана, повідомила, що нібито українська сторона готова піти на певні поступки щодо членства в НАТО, державної мови, демілітаризації та системи колективної безпеки.
«Вважаю, у чотирьох пунктах у переговорах є консенсус. Перший пункт стосується вступу України до НАТО. Спочатку Україна наполягала на членстві в Альянсі, але згодом Зеленський почав заявляти про можливість відмови. Інший пункт стосується прийняття російської мови в Україні як офіційної. Зеленський погодився і з цим», — заявив Ердоган.
Турецький президент зазначив, що у питанні демілітаризації не йдеться про повне роззброєння України, а тому Київ «може піти на певні поступки». У питанні нової системи колективної безпеки Україна нібито «продемонструвала позитивний підхід».
За версією Туреччини, єдине, у чому сторони не дійшли консенсусу, це статус окупованого Криму та Донбасу. У цьому ключі висловився і помічник Путіна Володимир Мединський. За його словами, щодо другорядних питань у делегацій позиції близькі, натомість в головних пунктах сторони «фактично тупцюють на місці».
Зі свого боку, очільник МЗС України Дмитро Кулеба стверджує, що сторони не дійшли консенсусу навіть за чотирма згаданими пунктами. «Немає жодного консенсусу з Росією щодо згаданих президентом Туреччини чотирьох пунктів. Зокрема, єдиною державною мовою в Україні є і буде українська. Та й загалом класифікація ключових тем переговорів на чотири чи іншу кількість пунктів некоректна», — заявив на це міністр закордонних справ.
Нагадаємо, раніше в Кремлі заявили, що військові дії в Україні продовжуватимуться, доки Київ не визнає «республіки» на Донбасі, не проведе демілітаризацію і не закріпить нейтральний статус.