Через повномасштабне вторгнення Росії мільйони людей вже залишили Україну, але є такі, які мешкають у «спокійніших» областях і тільки тепер почали складати тривожну валізку, розуміючи, що ворог може дістати всюди. Якщо для дорослого зібрати необхідне не є проблемою, то з дітьми важче.
«Насамперед тривожна валіза має бути не камуфляжною та не нагадувати військову, беріть сучасний та надійний рюкзак, який можна легко нести на значну відстань, — розповіла «ФАКТАМ» педіатр Марія Шемет-Іванова. - В аптечку варто взяти ті ліки, які дитина приймає постійно при якихось хронічних станах — жарознижувальні, які є і знеболювальними (ібупрофен/парацетамол), фізіологічний розчин (ним можна промити невеликі рани, промити око, ніс, рот тощо), пластир, бинт. Якісь цукерки, які можна розсмоктувати (для дітей, які вже їх їдять). Для дітей до 5 років це мають бути цукерки на паличці. Це відволікає, знеболює горло, зменшує кашель. Обов'язково беріть воду. Це якщо говорити про мінімум ліків, які про всяк випадок мають бути із собою.
Читайте також: «Збираючись евакуюватися, обов'язково візьміть із собою кросівки», — дизайнерка Ірина Джус
В тривожну валізу покладіть ще плед, каремат (або підкладку під попу), улюблену іграшку дитини (яку вона сама вибере), документи, просту їжу. Дитині обов'язково варто почепити бейдж чи покласти записку у кишеню одягу, написати фломастером на руці або животі її ім'я, прізвище, дату народження, контакти батьків. Якщо у дитини є алергія на щось, то обов'язково треба взяти з собою препарат проти алергії. Якщо дитина має бронхіальну астму чи мала анафілактичний шок на якісь продукти харчування, то подбайте про відповідні препарати, які призначив лікар. Бо у сховищах часто ці проблеми загострюються дуже швидко. І ви не знаєте, чи будуть поруч тварини або їжа, на яку дитина реагує".
Раніше модельєрка Наталія Синицька порадила, який одяг требя взяти із собою в евакуацію.