Напад злісного путлєра на Україну призвів до того, що руйнуються будівлі, промислові об'єкти та інфраструктура. Але найстрашніше, звісно — це те, що гинуть люди — втрати є як серед військових, так і мирного населення.
При цьому багато дітей втрачають своїх батьків-годувальників, позбавляючись можливості для повноцінного життя.
У зв'язку з цим держава призначає пенсії у зв'язку із втратою годувальника, зазначили у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області.
Така пенсія призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідним для призначення пенсії за III групою інвалідності.
У разі смерті донора анатомічних матеріалів людини, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших пошкоджень, отриманих за участю в акціях протесту Революції Гідності — незалежно від тривалості страхового стажу. Дітям пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається незалежно від того, чи вони були на його утриманні.
Непрацездатними членами сім'ї вважаються:
Батьки та чоловік померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв'язку із втратою годувальника, якщо втратили джерело коштів для існування.
Пенсія у зв'язку із втратою годувальника призначається у розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї — 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох і більше непрацездатних членів сім'ї — 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, який розподіляється між ними рівними частками.
Пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається протягом усього періоду, протягом якого член сім'ї померлого годувальника вважається непрацездатним, а членам сім'ї, які досягли пенсійного віку — довічно.
Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла «ФАКТАМ», скільки грошей і за якою держпрограмою виплачують українцям під час війни та як виросли пенсії у березні.