росія може повстати тоді, коли одночасно зійдеться кілька факторів, які можуть спричинити рух людей. На думку політолога Тараса Загороднього, першим таким фактором може бути підрив довіри до лідера. Другим — повна мобілізація, що стане визнанням розгромлення їхньої армії.
«До слова, більшість росіян не хоче воювати. Понад 80% проти мобілізації. Якщо подивитись на географію, кого саме вони беруть в армію, то це депресивні регіони, де немає навіть унітазів. Там у чоловіків три шляхи в житті: тюрма, алкоголізм чи армія. У великих містах вони намагаються не проводити мобілізацію. Адже урбанізоване суспільство не готове воювати», — вважає Тарас Загородній.
Таким чином основними чинниками революції в росії є підрив довіри до путіна і усвідомлення росіянами, що їх армію знищили.
Читайте також: «Думаю, рф вирішила „йти в довгу“ — ні війни, ні миру»: політолог Тарас Загородній
Третім фактором може бути наявність у народу на руках зброї. Політолог нагадує, що ФСБ не довіряє власним людям. Адже у спецслужбі розуміють, що ця зброя може повернутись точно не проти українців. У 1917 році, коли була масова мобілізація в імперії, зброя повернулась проти влади.
Але головними факторами Загородній вважає недовіру до путіна, бо в росії аж занадто «перекачали» людей пропагандою.
Політолог назвав основним символом рашизму бабусю з прапором. Це не випадковість. Адже головний, хто підтримує дії путіна — пенсійна група. Вони самі не хочуть і не можуть воювати, бо це реваншистська ідеологія.
«Молодь в росії до історії з Україною в принципі або нейтрально ставиться, або негативно. Звичайно, хтось піде воювати. Проте масового бажання немає, особливо в урбанізованій частині рф. І це розуміє й путін, при всіх своїх недоліках. Тому як зійдуться всі ці фактори, то можливий підйом людей. Не вірю, що пожежі та все інше кудись зрушить росію», — зауважує Тарас Загородній.
Раніше військовий експерт Олег Жданов розповів про новий фронт у Молдові та чому рф не оголосить повну мобілізацію.