Садівники стикаються не тільки з питаннями підживлення, щоб дерева давали гарний урожай, але й з хворобами яблунь.
Про те, яку хворобу можуть «підчепити» дерева, і як з ними боротися, розповідає «Дача своїми руками» .
Парша — захворювання грибкового характеру. Така хвороба добре поширюється за умов вологості. Дерева хворіють, якщо режим поливу порушено, а надмірно густа крона заважає надходженню кисню. Також хворобу можуть викликати рясні та часті опади. Від парші страждають як плоди, так і листя. Вони починають покриватися плямами та гнити.
Як лікувати:
Борошниста роса — теж грибкова інфекція. Так що причини хвороби ті ж, що і за парші. Від неї страждають і пагони із суцвіттями. Первинний ознака — світлий наліт на листі, який згодом буріє, а згодом червоніє. Листя починає скручуватися, жовтіти і опадати. Якщо яблуню не лікувати, пагони та суцвіття відмирають, і дерево перестає плодоносити.
Як лікувати
Моніліоз або плодова гниль — теж грибкове захворювання яблуні. Інфекція проникає у дерево через пошкоджену кору. Моніліозом також заражаються дерева, які обробляли брудними інструментами. Хвороба активно розповсюджується в період цвітіння яблуні і вражає плоди — на них з'являються великі коричневі плями, які з часом починають гнити. Трохи згодом на коричневих плямах утворюються білі грибкові спори. Після того, як плід повністю згниє, він опадає на землю. Вживати у їжу уражені плоди не можна.
Як лікувати
Чорний рак вважається найважчим захворюванням плодових дерев, воно вражає відразу стовбур, гілки та кору. Найчастіше чорний рак вражає вже ослаблі дерева, у яких були пошкоджені стовбур, кора чи гілки. На стовбурі з'являються невеликі темні плями, які можуть виглядати як легкий нальот з піску. Вони розростаються і стовбур починає гнити. Кора дерева починає відокремлюватися, відпадати невеликими фрагментами. На ураженій ділянці утворюються грибкові спори темного кольору, на стовбурі можна побачити глибокі тріщини.
Як лікувати
Бактеріальний опік стимулює група хвороботворних мікробів. Найчастіше зараження відбувається після підсадження до дерева вже уражених саджанців, впливають підвищена вологість та висока температура. Уражаються майже всі частини дерева: стовбур, гілки, листя, квіти, плоди. На різних частинах яблуні утворюються чорні плями. Листя починає скручуватися і стає схожим на згоріле. Заражене листя і суцвіття темніють і відпадають. Якщо заражається плід, він припиняє своє зростання та поступово темнішає.
Як лікувати:
Раніше садівник Василь Іванюк поділився своїм досвідом вирощування яблунь та розповів, що він робить, щоб отримати добрий врожай.
Фото Pixabay