Заступниця міністра оборони Ганна Маляр, яка раніше закликала журналістів та блогерів не публікувати інформацію щодо дій ЗСУ до офіційних повідомлень, розповіла про один із способів інформаційної роботи з ворогом на місцевості, де нема інтернету.
За її словами, це — запуск агітаційних снарядів. «Перед тим, як просуватися вперед, наші захисники передають „вітання“ російським окупантам та дають останню можливість здатися в полон. Інакше на українській землі на них чекає тільки смерть», — сказала вона.
На своїй сторінці у соцмережах вона виклала відео, показавши, як працюють ці снаряди з листівками, де для тих, хто вирішив здатися у полон ЗСУ, публікують контактні телефони та поради, як діяти. У кожний снаряд завантажується півтори тисячі листівок.
До речі, з березня поточного року в Україні працює Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими (КШППВ). Туди можуть звернутися люди, які вирішили скласти зброю. Нещодавно працівники штабу виклали у мережу одну із розмов. Російський солдат, який подзвонив на контактний номер, сказав, що на його телефон прийшла смс-ка з пропозицією здатися, і поцікавився, як це зробити. Чоловік сказав, що не хотів їхати воювати. Та поцікавився, чи не будуть йому у полоні «різати яйця». На що співбесідник запевнив, що Україна дотримується Женевської конвенції і не катує тих, хто здався у полон.
Нагадаємо, що раніше до солдатів ворожої армії звертався президент Володимир Зеленський, який закликав їх повертатися додому, а якщо росіяни бояться цього, то здаватися у полон — Україна гарантує їм виконання всіх норм Женевських конвенцій.
Фото — скріншот