Виноград, як і інші рослини, вимагає уважного догляду, боротьби зі шкідниками та ретельної підготовки до зими.
Після того, як грона зняли з лози, листові підживлення рослині не допоможуть. Калійне добриво під корінь зможе підтримати лозу та дасть потрібний ефект.
Для підживлення потрібно взяти 10−15 г сульфату калію, розчинити у 10 літрах води й полити рослину під корінь. На дорослий кущ вистачить 10 л розчину.
Якщо кущ дуже великий, це може бути 20−30 літрів. Таке підживлення особливо необхідне, якщо на кущі багато пагонів, що не визріли. Розчин сульфату калію прискорює дозрівання таких пагонів. І рання осінь для цього якраз сприятливий час.
Крім того, восени вносять підгодівлі, які матимуть ефект вже наступного року, адже виноград вже припинив зростання. Це компост, перегній, біогумус. Їх вносять у прикореневу зону під перекопування чи мульчування.
На важких ґрунтах восени під виноград можна внести подвійний суперфосфат, калій та магній, просіяну деревну золу. Ефект від них теж позначиться наступного року.
Перед укриттям обов'язково потрібно полити виноград. Особливо якщо осінь суха й вологи у ґрунті недостатньо. Якщо кущ винограду увійде в зиму з сухим корінням, він може замерзнути. Можна поєднати полив з підживленням рідким калійним добривом.
Правильно підгодований та прикритий виноград добре перезимує й наступного року радуватиме потужними пагонами.
Раніше «ФАКТИ» розповідали, коли краще посадити озимий часник восени та чим його підгодувати.