Існує багато рецептів приготування картопляних оладок — дерунів. Наприклад, ресторатор Володимир Ярославський радить добавляти цибулю та сметану, аби ця страва була ніжнішою та ароматнішою.
А автор «Куховаримо разом» поділилися старовинним лемківським рецептом дерунів бандуряників. Від схожих рецептів він відрізняється тим, що у страві використовують капустяне листя.
Інгредієнти:
- Картопля — 1кг:
- Яйця — 2 шт.;
- Мука — 4 столові ложки;
- Сметана — 4 столові ложки;
- Цибуля — 1 шт.;
- Сіль, перець — за смаком;
- Листя свіжої капусти
Для підливи:
- Олія — 3 столові ложки;
- Цибуля — 1 шт.;
- Гриби — 200 г;
- Сметана — 200 мл;
- Мука — 1 столова ложка;
- Сіль, перець — за смаком.
Господиня змішує інгредієнти для дерунів, подрібнивши на тертці картоплю та цибулю, та викладає суміш у капустяни листя. Бандуряники готуються 40 — 50 хвилин при температурі 180−200 градусів. За її словами, смак бандуряників відрізніється від смаку звичайних дерунів.
За час, поки печуться бандуряники, готується грибна підливка. Для неї цибулю та гриби тушкують окремо — першу до прозорості, другі — до випаровування всієї рідини. До цибулі додають борошно та доводять до золотистого кольору, і лише після цього змішують з грибами та додають сіль, вливають сметану. Суміш продовжують тримати на вогні — протягом п'яти хвилин після того, як вона почала кипіти. Підливка готова!
Раніше телеведучий Руслан Сенічкін розповів, як приготувати смачні та поживні драники з капусти, які називають хрустяники.
Фото — скріншот