В Україні триває обмін військовополоненими — нещодавно з ворожого полону вдалося повернути ще 45 військових, а ті бійці, які ще тільки чекають на повернення та статус яких підтверджений Червоним Хрестом, матимуть змогу листуватися з рідними.
Як повідомляють в Мінреінтеграції, така домовленість була досягнута під час перемовин Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Національного інформаційного бюро при Мінреінтеграції та Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ).
Людям, які листуватимуться, надають певні поради, які підвищать вірогідність того, що лист буде доставлено. Це, зокрема, політична нейтральність — держава-одержувач має право цензурувати листи. Не рекомендується повідомляти особисту інформацію, наприклад, номер телефону чи е-мейл, яка може бути використаною для ідентифікацію осіб. Адресу проживання варто зазначати лише на зовнішньому конверті.
Потрібно мати два конверти — менший, внутрішній, та більший, зовнішній. Перший потрібно підписувати виключно російською мовою, вказавши в полі для відправника своє ім’я та прізвище або ступінь споріднення, а адресу не вказувати. У полі для одержувача потрібно вказати його прізвище, ім’я, по батькові, а також число, місяць та рік народження.
На зовнішньому конверті вказуються прізвище, ім’я та адресу, а також відділення «Укрпошти» чи «Нової пошти».
«Йдеться про листування, яке гарантоване статтею 71 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими. Доставку листів в обидва боки організує МКЧХ. Наразі зв’язок забезпечуватимуть між родинами та військовополоненими, статус яких підтверджений Червоним Хрестом», — йдеться у повідомленні.
Раніше у міністерстві повідомляли, що в Україні ухвалили рекордну кількість рішень щодо виплати 100 тисяч гривень тим, кого звільнили з російського плону чи сім'ям тих, хто ще перебуває у лапах окупантів — їх отримають 465 громадян.
Фото Pixabay