Сьогодні ніхто не скаже, що ЗСУ не повністю відповідають стандартам НАТО. Вважаю, що скоріше деякі НАТівські стандарти вже не відповідають вимогам України. Думаю, це питання (військова частина. Ред.) — закрите. Таку думку висловив колишній постпред в ООН, експосол у США та рф Володимир Єльченко.
«Я постійно кажу, хоч можливо це й некоректно, проте єдиний позитивний момент цієї війни полягає в тому, що війна та перемога дуже швидко наближає нас до членства в НАТО», — зауважує Володимир Єльченко.
Щодо політичної доцільності, для цього потрібне політичне рішення, ми бачимо як серйозно помінялась позиція з цього питання у тієї ж Франції, Німеччини, які, м'яко кажучи, не були прибічниками вступу України в НАТО. Варто згадати, той же саміт в Бухаресті 2008 року, коли вони фактично заблокували дане питання.
«Є ще ціла низка реформ, які нам необхідно провести: боротьба з корупцією, реформа СБУ, судової системи тощо. Зараз ми менше говоримо про їх необхідність, зі зрозумілих причин, але, думаю, все робитиметься. Вважаю, паралельно ці два терки приведуть нас в НАТО: спочатку перемога, потім різке прискорення політичних і правових реформ всередині держави для того, щоб ми стали повністю сумісними з принципами цієї організації. До речі, як і з Євросоюзом», — резюмує Володимир Єльченко.
Читайте також: Перевірка «на слабо», — російський політолог Пастухов про падіння ракет у Польщі