В умовах загальної мобілізації бувають випадки, коли військовозобов'язаному, який має броню або відстрочку від призову, вручили повістку.
Про те, як вийти з ситуації розповів начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач.
За його словами, щоб уникнути таких моментів, потрібно мати з собою підтверджувальні документи.
«Військовозобов'язаний, який має бронь від призову з мобілізації, всі документи, що це засвідчують, повинен носити з собою. І при їх пред'явленні вручення повістки не буде. Але, якщо це вже сталося, то з усіма цими документами потрібно прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки, і ця повістка буде анульована», — сказав він.
Зазначимо, що відповідно до закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» бронюванню підлягають військовозобов'язані, які працюють:
- в органах влади, інших держорганах, органах місцевого самоврядування, якщо це необхідно для забезпечення функціонування зазначених органів;
- на підприємствах, в установах та організаціях, яким встановлені мобілізаційні замовлення, у разі якщо це необхідно для виконання встановлених мобілізаційних завдань;
- на підприємствах, в установах та організаціях, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт та послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань;
- на підприємствах, в установах та організаціях критичної інфраструктури.
Раніше «ФАКТИ» публікували роз'яснення юриста щодо відповідальності для чоловіків, які виїхали з України до 24 лютого 2022 року.