З березня в Україні буде змінено систему виплат винагороди для військових. Зокрема, надбавок позбавлять службовців, які перебувають у тилу.
Йдеться про строковиків і курсантів військових ВНЗ, а також офіцерів управлінь і штабів, розповів в інтерв’ю LB.ua начальник відділу грошового забезпечення та зарплати Управління соціальної підтримки Міноборони Олег Рогаль.
В той же час 100 тисяч гривень виплачуватимуть усім тим, хто виконує бойові завдання на передовій.
Читайте також: Які майнові права мають члени сім’ї військовослужбовця у разі його загибелі: поради адвоката
Нові виплати згідно з новими правилами усі військові отримуватимуть вже з березня.
«Мінімалку» для ЗСУ, нацгвардійців та прикордонників встановлено на рівні не менш як 20 100 гривень. Для рядового і начальницького складу ДСНС і Нацполіції — не менш як 17 тисяч гривень.
За словами Рогаля, 100 тисяч гривень виплачуватимуть усім тим, хто виконує бойові завдання на передовій.
«100 тисяч — це передня лінія в глибину батальйонно-опорних пунктів. Це виплати тим, хто безпосередньо бере участь у бойових діях. Плюс їм також зараз збільшать щомісячні виплати. Так, щомісячне грошове забезпечення було 13 тисяч і плюс 100 тисяч винагороди, а з 1 лютого піднялося до 20 тисяч і плюс 100 тисяч», — пояснює Рогаль.
Військові ППО отримуватимуть надбавку за дні роботи, коли летять ракети.
Водночас по 30 тисяч виплачуватимуть тим, хто працює на фронті, але не бере участі в боях, наприклад — на другій і третій лініях оборони.
«Також ця премія для тих, хто служить у прикордонних районах областей, де не ведуться бойові дії. Це стосується і тих, хто працює в матеріально-технічному забезпеченні», — додав Рогаль.
Є ще у зміненому наказі і надбавка до 50 тисяч грн. Ця сума для органів військового управління — і тимчасових, і постійних.
«Які військові матимуть право отримувати ці 50 тисяч, буде затверджувати Головнокомандувач ЗСУ. Це також залежатиме від районів, тобто не обов'язково, щоб людина перебувала в районі бойових дій», — зазначив начальник управління.
Усі інші доплати, крім 100 тисяч грн, тепер залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань, кажуть у Міноборони.
Як платитимуть пораненим бійцям
Під час безперервного лікування пораненого в стаціонарі зберігається виплата 100 тисяч грн. Зберігаються виплати і під час відпустки для лікування, каже Рогаль.
Також зберігаються виплати військовослужбовцями, у котрих уже закінчився стаціонар і вони зараз у відпустці.
Після стаціонару все залежить, куди направлять бійця: якщо він повертається у військову частину — отримуватиме 30 тисяч гривень надбавки. Якщо ж у зону бойових дій — 100 тисяч гривень, а якщо бійця переведуть у тил — він може втратити надбавку.
Нагадаємо, раніше «ФАКТИ» розповіли, що треба знати про виплати пораненим бійцям ЗСУ.
Фото Офісу президента