Рівень захворюваності на рак в Україні після війни може суттєво зрости. До речі, польському Національному інституті онкології констатували, що 15−20 відсотків паціентів медзакладу — українки з раком молочної залози.
За словами колишнього головного лікаря українського Національного інституту раку, хірурга-онколога Андрія Безносенко, зростання захворюваності буде спричинене шкідливими викидами. «Ми не розуміємо, що було під окупованою Чорнобильською територією, під тими обстрілами. Ми не розуміємо, що знаходиться в ядерному, ракетному топливі та продуктах горіння після ракетних обстрілів. Дослідники війни говорили, там є важкі метали, які будуть десятиріччями у грунті, які ми будемо споживати з продуктами харчуваннями та водою. І це все буде впливати», — зазначив він в інтервʼю «Ми-Україна».
У той же час він спростував інформацію про те, що причиною розвитку онкологічних захворювань може бути стрес — у доказовій медиціні такого немає.
«Стрес є причиною зміни психологічного стану під час лікування, і воно все накопичується. Те, що у нас буде приріст онкозахворювань після війни, це однозначно, але це не через стрес», — зазначив він та спрогнозував, що наступні 5−7 років в Україні рівень онкозахворюваності може бути на 10% вищим, ніж був до війни.
Раніше лікар-онколог Рамін Іманов поділився рецептом засобу для профілактики раку, до якого входять оливкова олія, імбир, куркуму та чорний перець.
Фото Pixabay