Українське пенсійне законодавство передбачає достроковий вихід на пенсію за віком для деяких категорій громадян, зокрема, «чорнобильців».
Так, експерти «Соціальної інформаційної платформи» відповіли на запитання чоловіка 1968 року народження, який проживає в 4-й чорнобильській зоні, має стаж близько 35-ти років, але не має чорнобильського посвідчення.
«Право на зниження пенсійного віку мають зокрема, ті особи, які прожили або відпрацювали в цій зоні станом на 1 січня 1993 року не менше чотирьох років. При цьому, зниження пенсійного віку йде на 1 рік за кожні три роки проживання, але не більше п’яти років», — йдеться у повідомленні.
Отже, для тих, хто проживав або працював в зоні посиленого радіологічного контролю в період з моменту аварії по 31 липня 1986 незалежно від часу проживання або періоду роботи в цей період, є 2 роки початкової величини зниження пенсійного віку, їм достатньо прожити або відпрацювати в цій зоні дев’ять років. Якщо вказані вище умови не виконані, право на призначення пенсії за віком настане після досягнення 60-річного віку.
Раніше у Пенсійному фонді України нагадали, хто ще з українців може вийти на пенсію за віком до досягнення 60 років.
Фото з Вікіпедії