Яким би маленьким не був сад чи присадибна ділянка, там завжди знайдеться місце для огірків. Досвідчені господині обов'язково знайдуть час, щоб зробити кілька баночок огірків на зиму. Дійсно, не купувати ж їх за шаленими цінами в супермаркеті, коли при мінімальному догляді та дотриманні агротехніки можна виростити чудовий урожай? А в якості добрив можна використовувати тільки органічні добрива, пише thumbgarden.com.
Зола містить велику кількість фосфору і калію, які необхідні для добре розвиненої кореневої системи і достатньої кількості зелені. Крім основних елементів, зола містить близько 30 корисних сполук, таких як магній і марганець. Натрій у її складі також виконує роль каталізатора, дозволяючи рослинам краще засвоювати корисні речовини. Калію найбільше в попелі молодих дерев листяних порід і в листі. Ялиновий попіл багатий на кальцій, а дубовий — на фосфор.
Удобрюйте огірки попелом під час росту і плодоношення. Поливайте рослини розчином золи кожні 2 тижні. Технологія його приготування дуже проста. Підготовлені дрова, нарізані гілки, лози, листя, а також ягоди горобини, складають у відро і обережно спалюють. На відкритому просторі вони згорять швидше, але є ризик пожежі через іскри, що розлітаються, і половина цінних інгредієнтів буде здута вітром під час охолодження.
Попіл найкраще зберігати в банках або коробках з кришками. Не збирайте в герметичні пакети або банки, може утворитися конденсат, і добриво втратить більшу частину своїх корисних властивостей.
Насіння огірків перед посадкою замочують у розчині золи для підвищення імунітету та схожості. При посадці золу змішують з ґрунтом і додають на дно лунки. Іноді для більш тривалого ефекту в прикореневу зону рослини висипають 2 столові ложки добрива, а потім поливають за звичайною схемою.
Читайте також: Відлякуйте мурах: незвичні способи використання кухонної солі в саду
Коров'ячий гній та пташиний послід — використання цього виду органічних добрив працює дуже добре. Коров'ячий гній можна відразу розводити водою, а пташиний послід необхідно «спалити», він дуже агресивний, і дуже обережно поливати рослини його розчином у співвідношенні 1:10.
Щоб суміш була готова до використання, залийте сировину водою і дайте їй перебродити кілька днів у сонячну погоду.
Застосовуючи курячий або коров'ячий гній, вносьте його тільки під коріння кущів і уникайте нанесення на листя. Огірки добре реагують на внесення гною. Таке добриво не впливає на смак і запах стиглих плодів, особливо коли гілки підв'язані до шпалери. Це спеціальне добриво для огірків використовується при вирощуванні в теплицях і відкритому ґрунті.
Не використовуйте свинячий гній. У ньому високий відсоток аміачних сполук, які можуть обпалити кореневу систему.
Ополіскування відваром цибулевого лушпиння не тільки повертає волоссю колір і еластичність та лікує шкіру голови. Він містить всі елементи, необхідні для гарного росту і розвитку огіркових бадилля. Засіб зміцнює рослину як профілактичний засіб проти хвороб і шкідників. Настій готується холодним способом шляхом бродіння. Достатньо 5 літрів води і 20 грамів висушеного цибулиння настояти протягом 5 днів. Він підходить для обприскування водою кожні 14 днів.
Раніше «ФАКТИ» писали, аби огірки стали солодшими, треба додати кавову гущу.