Цього літа нейл-стилісти радять робити педикюр у пастельних та яскравих кольорах, серед яких особливо популярні малиновий, червоний, лимонний, помаранчевий та небесно-блакитний. У тренді й френч. Особливо гармонійний ефект, коли нігті на руках та ногах в одній гамі.
Проте професійний педикюр не тільки виглядає естетично, а й створює відчуття приємної легкості у ногах. Але перед походом до салону зазвичай виникає чимало запитань: чи безпечно це з точки зору гігієни, чи не можна підхопити грибок, про які проблеми своїх нігтів та стоп варто розповісти фахівцю. Часом чимало з цих запитань відвідувачі не наважуються поставити, ніяковіють. Проте цього ні в якому разі не потрібно соромитися. Що краще майстер педикюру зрозуміє ваші потреби та проблеми, то більше шансів для їх професійного вирішення.
У інтерв’ю «ФАКТАМ» нейл-стилістка з Львівщини Тетяна Сорока розповіла про ознаки якісного педикюру та дала професійні поради щодо догляду за стопами та нігтями.
— Тетяно, на які гігієнічні моменти варто звертати увагу, коли потрапляєш у салон до майстра манікюру та педикюру?
— Фахівець повинен при клієнтові обробити робочу поверхню антисептиком, одягнути одноразові рукавички, взяти інструменти в крафт-пакеті з індикатором стерилізації.
— А як щодо вкладок між пальцями, які використовуються при нанесенні на нігті покриття? Вони для одноразового чи багаторазового користування?
— Ці вкладки повинні бути індивідуальними. Якщо клієнт постійний, можна їх підписати й використовувати виключно для його потреб. Але я зазвичай беру паперову серветку, скручую її в джгут і перекладаю між пальчиками. Це гігієнічно. До того ж клієнт спокійний, оскільки серветка застосовується одноразово.
— Як впевнитись, що ванночка для ніг оброблена антисептиком?
— Зазвичай ванночки для ніг уже не використовують, оскільки є альтернатива більш гігієнічна та надійна — апаратний педикюр.
— Про які особливості нігтів та стопи варто розповісти майстру?
— Перш за все потрібно уточнити, чи працює фахівець з проблемними нігтями, якщо у вас такі є — тобто врослими або травмованими. Також раджу попередити про розташовані близько до поверхні шкіри капіляри, про підвищену чутливість. Якщо для вас некомфортні певні дії майстра у манікюрі чи педикюрі, обов’язково скажіть йому про це.
— Якому взуттю віддати перевагу влітку: босоніжкам чи зручним у всіх сенсах кросівкам?
— У спеку рекомендуються відкриті моделі, але необхідно наносити на шкіру ніг захисний крем, щоб убезпечити ступні від сухості та тріщин. Любителям закритого взуття влітку раджу користуватись взуттям з легких натуральних тканин, щоб ноги не пітніли.
— Існує думка, що носіння шкарпеток та слідків убезпечать від мозолів та натоптнів.
— Не завжди. Якщо є схильність до них, носіння слідків та шкарпеток не розв'яже проблему. Потрібно звернутися до фахівця й перш за все з’ясувати причину.
— Як зняти втому ніг після спекотного дня?
— Вранці та ввечері приймайте контрастний душ або хоча б робіть контрастні обливання для ніг. Щоб зняти втому і зміцнити судини, зробіть для ніг прохолодну ванну з морською сіллю. Дайте ногам відпочити 10−15 хвилин. Для цього необхідно сісти або лягти так, щоб ноги виявилися піднятими, оптимально — вище голови. Можна підкласти під ноги подушку або згорнуту у валик ковдру. Також можете покласти ноги на високий стілець. Таким чином ви відновите кровообіг, що дозволить позбутися втоми та неприємних відчуттів.
— Як запобігати виникненню нових мозолів та натоптнів і позбутися старих?
— Щоденно наносьте на можливі зони утворення мозолів крем для стоп, підібраний фахівцем з урахуванням ваших проблем. Обирайте зручне, комфортне взуття — воно не має бути тісним. Застосовуйте спеціальний стік проти натирання з бджолиним воском і рослинними оліями, який діє подібно пластиру, захищаючи шкіру від натирань та прискорюючи загоєння шкіри. Дуже хороший засіб проти мозолів — настій прополісу. Він застосовується кожного дня. Уражені місця обробляються тампоном із лікарським засобом 1−3 рази на добу. Найкраще його використовувати після гігієнічних процедур перед тим, як лягати у ліжко — щоб нога була розслаблена, не було контакту зі шкарпетками та взуттям. Прополіс у чистому вигляді застосовувати не можна, оскільки це концентрат. Настій прополісу купують в аптеці, він готовий до застосування.
Вкладки та розділювачі рекомендую тим, хто носить туфлі на підборах. Підстригати нігті треба регулярно, від цього залежить, наскільки комфортним буде положення стопи у взутті. Робіть апаратний педикюр за можливості раз на місяць. Ні в якому разі свіжі та застарілі мозолі не видаляйте самостійно, це може бути небезпечно. Дану процедуру має професійно зробити майстер педикюру — причому, як правило, у кілька етапів.
— Як уникнути проблеми врослих нігтів, адже при ходьбі виникає нестерпний біль, а біля нігтьової пластини постійно з'являються запалення? І що робити, якщо вже така біда трапилась?
— Причин того, що нігті можуть вростати, кілька. Серед основних — неправильне обрізання нігтів, вузьке взуття, генетична схильність, зайва вага (часто проблема виникає у період вагітності), проведення хімічної або променевої терапії. Категорично заборонено займатися самодіяльністю у розв'язанні проблеми — наприклад, видалити частину нігтя, що вростає. Таким чином можна не тільки не позбавитися наявної проблеми, а й придбати нову, занісши інфекцію в рану. Звертайтеся з цим до досвідченого лікаря-подолога.
— Які стереотипи щодо педикюру ви б хотіли розвінчати?
— Існує хибна думка, що взимку педикюр робити не потрібно. Це неправда, оскільки наші ноги завжди потребують догляду. Ще один досить поширений стереотип такий: мовляв, педикюр — це суто жіноча процедура. Насправді ж, ні: чоловікам гігієнічний педикюр потрібен, як і жінкам, адже в них є такі ж проблеми зі стопами та нігтями.
— Які, на вашу думку, ознаки якісного педикюру?
— Якісний педикюр проводиться в кілька етапів: спочатку працюємо жорсткими абразивами, після чого — м'якими, і в кінці поліруємо фрезою. Якщо після процедури, що сприяє шовковистості шкіри, проводимо по ступні серветкою з ворсом, і вона легко ковзає, це означає, що педикюр виконано ідеально.
— Чи ефективна для шкіри ніг парафінотерапія?
— Вона корисна у тому сенсі, що має зволожувальний і живильний ефекти, стимулює регенеративні процеси, позитивно впливає на еластичність шкірного покрову та знімає набряклість.
Раніше нейл-стилістка Тетяна Сорока розповіла про тренди у літньому манікюрі.
Читайте також: «У тренді — ванільний блонд і перлинно-сірий відтінок», — відомий стиліст зачісок Христина Керестеш
Фото з альбому Тетяни Сороки