21 липня Кабінет Міністрів ухвалив Постанову «Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань», відповідно до якої держава забезпечить до Дня Незалежності України разову грошову виплату ветеранам війни, постраждалим від нацистських переслідувань, громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і відзначились, боронячи власну країну. Хто отримає кошти і в якій сумі — пояснення дала адвокатка Аліна Вдовцова, яка раніше розповідала про нюанси утримування людини з інвалідністю її працездатними родичами.
«Виплати зможуть отримати особи з інвалідністю внаслідок війни та колишні малолітні (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язні концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнані особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:
А також
Отримають кошти і
Розмір грошової допомоги обчислюється, виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність — 2 093 грн.
Для осіб з інвалідністю коефіцієнт складає:
Для виплати учасникам бойових дій застосовується коефіцієнт — 50%, для членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членам сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України — 30% та учасникам війни — 20%.
Кошти нараховуються Пенсійним фондом на підставі заявки на фінансування виплати разової грошової виплати до Дня Незалежності України. Пенсійний фонд формує заявку на фінансування грошової допомоги та витрат на оплату послуг і подає її Мінсоцполітики до 10 серпня поточного року.
Кошти для щорічної виплати перераховуються Мінсоцполітики на окремий рахунок Пенсійного фонду України, відкритий в АТ «Ощадбанк».
Якщо виплати немає до 1 жовтня, потрібно звертатися до Пенсійного фонду (його територіального органу за задекларованим/зареєстрованим місцем проживання (перебування) та отримати її до 1 листопада поточного року.
Раніше «ФАКТИ» інформували, кому з українців потрібно звернутись до Пенсійного фонду із заявою щодо виплат до Дня Незалежності.