Співробітники ДБР завершили розслідування масштабної справи щодо колишнього керівництва держави за організацію розгону та розстрілів демонстрантів 18 — 20 лютого 2014 року, коли у центрі Києва загинуло багато учасників Революції гідності. Обвинувальний акт направлено до суду.
Як зазначають у Держбюро розслідувань, серед обвинувачених — колишні високопосадовці:
За даними слідства, члени цієї злочинної групи 18−20 лютого 2014 року віддавали накази та приймали відповідні рішення щодо застосування правоохоронцями спеціальних засобів, військової техніки, вогнепальної зброї для розгону демонстрантів у центрі столиці та припинення акцій протесту. Також посадовці організували штурм Майдану під виглядом «антитерористичної операції», а вранці 20 лютого наказали розстрілювати мітингувальників. Це робилося з перевищенням влади, службових повноважень, без жодних законних підстав.
Через те, що колишні високопосадовці втекли з України, досудове розслідування здійснювалось за спеціальною процедурою, а слідчим суддею відносно них обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
«Колишні президент та керівники силового блоку обвинувачуються в організації вчинення з 18 по 20 лютого 2014 року у складі злочинної групи незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення працівниками правоохоронних органів влади та службових повноважень, умисних вбивств та закінчених замахів на вбивства, заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, а також організації терористичного акту», — йдеться у повідомленні.
Також досудовим розслідуванням було встановлено, що колишні голова СБУ та командувач внутрішніми військами МВС України після розпаду срср проходили військову службу у збройних силах російської федерації, та, як наслідок, набули громадянство рф, отримали допуск і доступ до військової й державної таємниці рф, склали присягу на вірність її народу та перебували на усіх видах забезпечення у збройних силах рф.
«Віддаючи накази на застосування насильства щодо мітингувальників, вони діяли в інтересах російської федерації, якій давали присягу», — додали у ДБР.
В Офісі генпрокурора нагадали, що дії обвинувачених призвели до масових жертв серед учасників акцій протесту, у тому числі й смерті 67 цивільних. Всього постраждали 887 цивільних та 132 правоохоронця.
Події в лютому 2014 року розвивалися наступним чином:
Раніше британський Королівський інститут оборонних досліджень (RUSI) оприлюднив доповідь, присвячену ролі російських спецслужб у підготовці та здійсненні російської агресії проти України.
Фото ДБР