З початком повномасштабного вторгнення, значну кількість українських чоловіків, зокрема й тих, які розлучені і нині платять аліменти, було мобілізовано.
Відповідно аліменти військовослужбовці платять не лише із зарплати, а й «бойових» виплат, наголошує адвокат юридичної компанії «Riyako&Partners» Катерина Аніщенко в коментарі ресурсу 24tv.ua.
Як розраховують аліменти з військовослужбовців
Усе залежить від судового рішення, яким призначили розмір аліментів.
Наприклад, якщо судовим рішенням встановлено: «стягнути аліменти у розмірі одна четверта частини від всіх доходів та заробітку», то відповідно, якщо військовослужбовець отримує 130 тисяч гривень, то із цієї суми, сплачуються обов’язкові платежі (податки та збори), а потім відраховуються аліменти, розмір яких, приблизно, буде становити 30 тисяч гривень,
розповідає адвокат.
Вона нагадала, що минулого року в законодавстві відбулися зміни щодо визначення розміру аліментів, які платять військові. І якщо раніше у розрахунках була лише заробітня плата, то з 11 листопада 2022 року передбачено, що утримання аліментів проводиться з усіх грошових виплат. Не рахуються лише ті, які не мають постійного характеру.
Несплата аліментів тягне за собою цивільну, адміністративну та кримінальну відповідальність.