Кожна господиня намагається використовувати свою пральну машину у найбільш оптимальному режимі, а також правильно доглядати за нею, щоб побутова техніка могла працювати якомога довше.
Одним з таких «ноухау» можна вважати і тип субстанції для прання — порошок чи гель, розповідають зарубіжні ЗМІ.
Стверджується, що сухі пральні порошки підходять не для всіх типів білизни, іноді краще використовувати рідкі засоби. Справа в тому, що у складі сухих сумішей для прання є ензими та відбілювачі — добавки, які мають боротися із сильним забрудненням.
Тому сухі порошки варто використовувати, коли йдеться про складні і застарілі забруднення і плями. А ось для того, щоб просто освіжити річ, підійде рідкий засіб.
Ще одна відмінність — прання кольорових та делікатних тканин.
Читайте також: Як за допомогою рушника й пакета випрати кросівки, не «вбивши» пралку
Для кольорових речей більше підходять рідкі засоби, оскільки сухі порошки переважно лужні або високолужні, до того ж вони містять відбілювач. Згодом вони змивають барвник на тканинах.
Гель підійде також для делікатних матеріалів та вовни.
Також слід зазначити, що в процесі прання в ящику для порошку пралки, а також на на нагрівальних елементах та інших металевих частинах пральної машини утворюється накип.
Тому експерти радять: для того, щоб уникнути проблем, найбезпечніше для роботи пральної машини використовувати рідкі засоби та капсули. Практично всі безфосфатні порошки залишають накип, що призводить до поломки техніки.
Матеріал з трьома важливими порадами щодо використання пральної машини, які дозволять експлуатувати техніку довше, читайте на нашому сайті.
Фото з відкритих джерел