В Україні було створено автошколи для людей з інвалідністю. Це флагманський проєкт Міністерства внутрішніх справ України, який реалізується у рамках ініціативи «Без бар’єрів» та покликаний створити зручні та якісні державні послуги з навчання керування автомобілем та отримання посвідчення водія для людей з порушенням опорно-рухового апарату, пояснює адвокат Олександр Головченко.
Серед вимог до майбутніх водіїв:
Загальна тривалість навчання — 11 тижнів, з них 64 години — теоретичний курс та 40 годин — практичний курс. Орієнтовна вартість навчання — 6 000 гривень.
Передусім, якщо ви бажаєте навчатись, слід отримати медичну довідку щодо придатності до керування транспортним засобом. Пройти медогляд кандидатів у водії транспортних засобів в будь-якому закладі охорони здоров’я, який проводить огляд таких осіб, та отримати довідку за формою 083/о.
«Для зарахування на навчання необхідно підготувати:
Прослухати курс лекцій та отримати свідоцтво про закінчення теоретичної підготовки за встановленою формою.
Для складання теоретичного іспиту необхідно при собі мати:
До практичної підготовки в закладі допускаються особи, які успішно склали теоретичний іспит у територіальному сервісному центрі МВС", — пояснює адвокат.
Іспит складається в сервісному центрі МВС на транспортному засобі з ручним керуванням. Водійське посвідчення отримується в тому ж сервісному центрі МВС, де складається теоретичний іспит. Нині в Україні працюють п’ять автошкіл для людей з інвалідністю — у Києві, Кам’янці-Подільському, Кропивницькому, Львові та Дніпрі.
Раніше «ФАКТИ» розповідали, без яких 10 речей водіям заборонено керувати автомобілем.
Читайте також: Не тільки «тріщина на лобовому склі»: за що українським водіям загрожують штрафи до 17 тисяч грн