В Україні, де до кінця листопада українцям, житло яких було пошкоджено через війну, мають надійти перші виплати по вже відпрацьованим заявам у Реєстрі пошкодженого і зруйнованого майна, діє програма — «ВідновиДІМ».
На сайті організаторів детально розписаний алгоритм, як мають діяти ОСББ, аби отримати фінансову допомогу.
Так, на першому етапі має відбутися обстеження пошкодженого внаслідок військових дій багатоквартирного будинку з отриманням звіту щодо технічного обстеження. На другому — ухвалення рішення про участь у програмі на засіданні співвласників будинку.
Далі проектувальник на замовлення ОСББ має скласти проектні рішення з кошторисами, на основі яких буде розрахована договірна ціна та укладений договір з підрядником. Якщо кошторисна вартість будівництва перевищує 300 тисяч гривень, а під час дії воєнного стану — 1 мільйон гривень, потрібна експертизу та позитивний звіт експертної організації державної форми власності.
ОСББ має вибрати підрядника чи постачальника матеріалів та обладнання, укласти відповідні договори, а також вибрати банк-партнер та відкрити в ньому рахунок, на якийк Фонд надсилатиме грант, а також подати заявку на його отримання.
Заявку на участь в програмі «ВідновиДІМ» можна подати онлайн на електронну пошту support@eefund.org.ua або в паперовому вигляді (поштове відправлення, кур'єрське доставлення тощо) на адресу Фонду.
«Грант виплачується Фондом протягом 15 робочих днів з моменту відправлення ОСББ повідомлення Фонду про схвалення заявки на отримання гранту. Грант має бути використаний ОСББ виключно на фінансування витрат, пов'язаних із виконанням прийнятних заходів: на придбання матеріалів і обладнання та оплату будівельних робіт, що передбачені заявкою на отримання гранту», — зазначили в Фонді та звернули увагу на те, що зміна підрядника після отримання першого траншу гранту заборонена.
Другий транш гранту виплачується Фондом протягом 15 робочих днів з моменту відправлення ОСББ повідомлення щодо схвалення заявки про завершення робіт.
Нагадаємо, що компенсацію за зруйноване росіянами майно за програмою «єВідновлення» тепер можуть отримувати й співвласники знищених домівок. Відповідну заявку можна подавати через «Дію».
Ілюстративне фото зі сторінки Дніпропетровської ОВА