Якби війна в Україні закінчилася завтра і якби росія змогла утримати захоплену територію, включно з Кримом, це, ймовірно, стало б провалом для кремля. У ній загинуло понад 200 000 солдатів рф, в тому числі найбільше генералів з часів Другої світової війни, а також було знищено від 2 500 до 3 000 танків. Крім того, було знищено близько 150 літаків, а також потоплено або значно пошкоджено кілька військових кораблів. Крім того, в штаб Чорноморського флоту росії влучила ракета, а історична будівля, за повідомленнями, була зруйнована. Про це пише американський журнал The National interest.
Насправді, навіть якщо росія утримає завойовану територію, можна стверджувати, що російський флот найбільше програв у цій війні. Його престижу завдано значної шкоди — втрата флагманського корабля під час обстрілу ракетами наземного базування не може не вплинути на нього. Цілком ймовірно, що загибель «Москви» буде вивчатися морськими офіцерами ще не одне покоління, адже вона є найбільшим військовим кораблем, втраченим у бою з часів Другої світової війни.
Сьогодні російський чорноморський флагман перебуває на дні Чорного моря, а його флагманський авіаносець «Адмірал Кузнєцов» проходить модернізацію, яка триває роками. І малоймовірно, що його зможуть відновити раніше кінця наступного року. Це станеться лише в тому разі, якщо росія зможе підготувати екіпаж для управління цим військовим кораблем. Він так довго був виведений з ладу, що на службі просто немає моряків, у яких є досвід роботи на цьому авіаносці.
У той час як колись масивний надводний флот росії по суті згнив, кремль досягнув прогресу в розробці гіперзвукової зброї, яка може перетворити його невеликі фрегати на військові кораблі, що не поступаються колись могутнім лінкорам, які володарювали на хвилях.
Для випробування цієї зброї був задіяний фрегат «Адмірал Горшков», який на початку цього року знову вийшов на бойове чергування. Це може бути передвісником майбутнього російського флоту — меншого, але все ще здатного завдати удару.
Більше того, росія продовжуватиме утримувати один з найбільших підводних флотів у світі — загалом 58 човнів, в тому числі 11 атомних підводних човнів з балістичними ракетами, які залишаються невід'ємною частиною її стратегічних сил стримування. Також були спущені на воду кілька нових підводних човнів і є плани побудувати ще чотири підводні човни з балістичними ракетами, п'ять підводних човнів з крилатими ракетами і шість дизельних ударних підводних човнів. Ці судна — разом із запланованою парою десантних кораблів, шістьма фрегатами і 24 корветами — можуть допомогти москві зберегти військово-морську присутність на світовій арені.
Проте, навряд чи це повноцінні військово-морські сили масштабу ВМС США — і, швидше за все, ніколи не будуть такими. У кращому випадку це будуть флотилії, а не флоти.
Раніше повідомлялося, що на думку аналітика з питань безпеки і оборони професора Майкла Кларка західна частина Чорного моря здебільшого непридатна для використання росіянами.