У Венеції, яка з екологічних причин заборонила вхід круїзних лайнерів до міста, у притвор знаменитого собору Святого Марка увірвалася вода. Причина — скляні бар'єри, встановлені навколо майже 1000-річного храму для захисту від так званої високої води, були відсутні, повідомляє Corriere del Veneto. Видання опублікувало фотографії, на яких видно, що вода залила притвор, або атріум, базиліки.
На щастя, як зазначається, вода не була надзвичайно високою. Однак її було достатньо, щоб затопити нижню частину храму, а також площу Святого Марка.
У 2022 році була створена система захисних укріплених валів, щоб захистити історичне місце від припливів і відливів, які є регулярним явищем у місті. Завдяки бар'єрам мармурові колони та дорогоцінні мозаїки не пошкоджуються руйнівною морською водою.
Під час рекордної повені у Венеції в листопаді 2019 року базиліка Святого Марка сильно постраждала. Вода увірвалася в крипту і завдала шкоди підлозі. Саме після цього інциденту було вирішено встановити додатковий захист навколо храму, який через своє розташування є особливо вразливим до наслідків повеней.
Бар'єр насправді не суцільний, а перемежовується воротами для доступу туристів і вірян, які відвідують візантійський шедевр. Щоб зупинити високу воду, яка починає підійматися вище 88 сантиметрів, цей простір, пише видання, потрібно закрити металевими перегородками на зразок тих, які ставлять у магазинах, коли їм загрожує небезпека піти під воду.
Але в ці дні на площі нікого не було, оскільки всі роботи були перервані на різдвяні свята. Тож ніхто не поставив металеві пластини на місце, і вода потрапила всередину.
Додамо, що на Різдво через повінь, яку викликали зливи, потерпала і Німеччина — в затоплених районів довелось проводити массову евакуацію.
Фото: Corriere del Veneto