Якщо Конгрес не надасть Україні додаткову військову допомогу, росія може виграти війну за лічені тижні або, в кращому випадку, місяці. Про це заявили представники Білого дому на зустрічі з лідерами Конгресу, повідомляє сайт NBC News. Тривала криза в американському парламенті стала величезною проблемою для України.
Республіканці та демократи не можуть узгодити остаточну версію бюджету на 2024 рік, частково через суперечку щодо витрат на національну безпеку.
Президент США Джо Байден запросив у Конгресу 106 мільярдів доларів на військову допомогу Україні, Ізраїлю, Тайваню та зміцнення південного кордону США. Однак республіканці в Палаті представників заблокували військову допомогу згаданим країнам, вимагаючи від американського лідера вжити заходів для зміцнення південного кордону країни та обмеження міграції. Білий дім погоджується лише на частину цих умов. Проблема в тому, що Америка є ключовим союзником для України. Усвідомлюють це і в Білому домі.
Днями відбулася зустріч радника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана та директора Національної розвідки Авріла Хейнса з лідерами Конгресу. Під час переговорів прозвучали слова, які один з чиновників Білого дому назвав «неймовірно жорсткими». Як повідомляє NBC News, радники президента повідомили законодавцям, що якщо Конгрес не надасть додаткової військової допомоги Україні, росія може виграти війну протягом тижнів або, в кращому випадку, місяців.
На зустрічі також підкреслювалося, що Україна вичерпає частину своїх можливостей протиповітряної оборони та артилерії в найближчі тижні. Крім того, було вказано час, за який ключові військові активи Києва будуть значно виснажені, і надано детальну оцінку поточної динаміки на полі бою.
Джерела NBC News повідомили, що в Білому домі все більше стурбовані перспективою того, що Джо Байден не зможе виконати свою обіцянку «залишатися поруч з Україною стільки, скільки буде потрібно».
Радники президента США також заявили конгресменам, що ненадання допомоги Україні «може спонукати інші країни, які сильно залежать від США, такі як Японія і Південна Корея, переглянути свої альянси».
В результаті, повідомляє NBC News, міжпартійна група лідерів Конгресу погодилася, що надання допомоги Україні є пріоритетом національної безпеки, але визнала, що існують розбіжності щодо того, як діяти законодавчо. Йдеться саме про відсутність згоди щодо мігрантів.
Також днями перед конгресменами США виступив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, наголосивши, що «час спливає» для ухвалення нової угоди про фінансування, і попередивши про можливі наслідки перемоги росії.
Тим часом Володимир Зеленський у Давосі повідомив про позитивні сигнали щодо перспектив західної підтримки.