Ненадання своєчасної інформації, яка впливає на виплату пенсії, може закінчитися тим, що пенсіонер буде змушений повертати певні суми державі. Як це, наприклад, це було у Запоріжжі, де чоловік отримував пенсію з інвалідності, судово-медична комісія позбавила його інвалідності, але він продовжував отримувати виплату. Відбувся суд, який став на бік ПФУ.
«Зміна обставин, які впливають на розрахунок пенсійної виплати — інформація, яку необхідно своєчасно повідомляти органам Пенсійного фонду України. За її відсутності можливі нарахування і виплата зайвих коштів, які неодмінно доведеться повертати», — зазначають у Пенсійному фонді та розповідають, про які саме обставини йдеться.
До них відносять:
Також до переплати може призвести:
«Відповідно до статті 50 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“, суми пенсії, виплачені надміру внаслідок зловживання з боку пенсіонера або ж подання роботодавцем недостовірних даних, можуть бути повернені добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду», — зазначають в ПФУ та додають, що одночасно з пенсії можуть утримуватися декілька відрахувань, але їхня загальна сума не може перевищувати 50% або 20% від розміру пенсії, залежно від виду стягнення.
Раніше в Мінсоцполітики пояснили, чому деяким пенсіонерам не надходять гроші на банківські картки. Йдеться про пенсіонерів-переселенців, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року, що не користуються своєю банківською карткою протягом 6 місяців і по такій картці немає руху коштів. В такому випадку пенсія нараховується, але гроші не надійдуть на картку до моменту зʼясування обставин і проходження фізичної ідентифікації. Це можно зробити як особисто, так і за допомогою відеозв'язку.
Фото Pixabay