У ніч проти 27 лютого противник знов атакував Україну ударними БПЛА та ракетами.
За даними командування Повітряними Силами ЗСУ, окупаційни війська застосували балістичні ракети «Іскандер-М"/KN-23 з території Воронезької області рф, чотири керовані авіаційні ракети Х-59, одну протирадіолокаційну ракету Х-31П (з ТОТ Херсонської та Донецької обл.) та 13 ударних безпілотників типу «Shahed» — райони пусків Приморсько-Ахтарськ, Курська обл. рф.
До відбиття повітряного нападу залучено винищувальну авіацію, зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил, мобільні вогневі групи та засоби радіоелектронної боротьби Сил оборони України. В результаті бойової роботи протиповітряною обороною знищено дві керовані авіаційні ракети Х-59 та 11 «шахедів» у межах Харківської, Сумської, Дніпропетровської, Хмельницької та Кіровоградської областей.
На Полтавщині рештки ворожого БпЛА пошкодили електролінію в Лубенському районі, через що без світла залишилися 208 побутових та 4 юридичних споживачів, повідомив очільник обласної ОВА Філіп Пронін. Нині фахівці в посиленому режимі працюють над відновленням електропостачання.
За інформацією Сил оборони півдня, 2 керовані авіаційні ракети Х-59 ворог спрямував в напрямку Кіровоградської області — обидві було знищено на Дніпропетровщині.
«Маршрут одного з дронів ворог провокативно спрямував за траєкторією із перетином українсько-молдовської ділянки державного кордону в Одеській області. Дрон пролетів над територією сусідньої держави кількадесят кілометрів і знов увійшов у повітряний простір України, де згодом був знищений Силами протиповітряної оборони України», — йдеться у повідомленні.
Тим часом в міністерстві оборони Молдови заявили, що «…жоден дрон, запущений російською федерацією, не пролетів над повітряним простором Республіки Молдова»: «Українська сторона підтвердила нам, що всі безпілотники, запущені над Одеською областю, знищено чи заблоковано засобами ППО України».
Загалом за добу ворог завдав 6 ракетних та 92 авіаційних удари, здійснив 110 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Під артилерійським вогнем були понад 120 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей.
Зокрема, на Сумщину ворог скинув авіабомби — є жертви серед мирного населення. А на Харківщини під ударом опинилися база відпочинку та ангари з зерном.
За даними Генштабу ЗСУ, на фронті відбулося 96 бойових зіткнень.
Водночас наші воїни продовжують активними діями завдавати окупаційним військам втрат в живій силі та техніці, виснажують ворога вздовж всієї лінії фронту. Протягом минулої доби авіація сил оборони завдала ударів по 9 районах зосередження особового складу противника. Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 2 районах зосередження особового складу, озброєння і військової техніки, 1 пункту управління, 1 наземній станції управління БпЛА противника.
В ЗСУ повідомляли, що ворог має просування на сході. Так, спікер ОСУВ «Таврія» Дмитро Лиховий напередодні розповідав, що українські військові здійснили відхід від села Ласточкине Донецької області, яке розташоване у 6 км від Авдіївки.
Про просування окупаційної армії на захід від Авдіївки повідомляють й аналітики. Так, «ДипСтейт» показував, що ворог просунувся біля Орлівки, Бердичів та Тоненького, окупував Степове та Сєверне.
Раніше карта виглядала наступним чином
Тим часом в ISW зазначають, що російські війська незначно просунулися на захід від Бахмута і на південь від Кремінної на тлі позиційних боїв, що продовжуються, на лінії Куп'янськ — Сватово — Кремінна. Геолоковані кадри, опубліковані 26 лютого, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Білогорівки (на південь від Кремінної). На решті дільниць фронту експерти не зафіксували будь-яких змін лінії фронту.
Раніше в The New York Times називали п'ять основних напрямків наступу окупаційної армії, що охоплюють населені пункти на більшій частині фронту на сході та півдні України.
Фото зі сторінки Сил оборони півдня