Незабаром вже прийде час активних робіт на городі, а поки що господарі, які мають теплицю, повинні потурбуватися про неї, щоб забезпечуючи врожай культур, які не особливо прихильні до відкритого повітря, вона сама не стала джерелом небезпеки. Адже у закритому просторі висока ймовірність виникнення хвороботворних організмів і шкідників. Як зробити ґрунт у теплиці безпечним?
Агрономи радять оновлювати ґрунт на тепличних грядках щонайменше раз на чотири роки. Тож якщо настав час його замінити, доведеться заготовити новий ґрунт. Найкраще взятий з цілини, очищений від бур'янів і заправлений органікою — компостом, перегноєм, перепрілим (не менше, ніж ротягом двох років) гноєм. Старий ґрунт прибирають у сміття. Не обов'язково викопувати його весь, дощенту — заміни потребує тільки верхній шар, тобто перші 15 сантиметрів, радить ukr.media.
Якщо термін заміни ще не підійшов, то найкращим способом насичення грунту киснем буде глибоке перекопування з просіюванням через дрібнопористу сітку. Так, заняття трудомістке, але зате ви гарненько провітрите грядки і гарантовано позбудетеся шкідників, які знайшли у вашій теплиці притулок. По завершенні процесу можна внести органіку.
Глибоке перекопування оптимально скомбінувати з мінімальною хімічною обробкою. Найпростіший, найефективніший і при цьому екологічний спосіб — обробити перекопані гряди звичайним мідним купоросом. 50 г мідного купоросу на відро води цілком вистачить. Проливайте рясно, щоб ґрунт просочився на глибину не менше 10 сантиметрів.
Також нагадаємо ще декілька порад щодо робіт, які варто виконати перед висадкою томатів та перцю.
Нагадаємо також про корисний лайфхак для городників, які хочуть виростити гарний врожай часнику.