У Чорнобильській зоні, де ще до початку широкомасштабного російського вторгнення активно зростала популяція ведмедів (їх після 100-річної перерви помітили на цій території в 2014 році), помічений нови для Полісся вид хижаків — шакал звичайний або золотистий.
Адміністрація біосферного заповідника повідомляє, що тварину з сімейства псових (представники роду вовків) промічено в околицях Луб’янки
Шакал схожий на вовка, проте голова не така лобаста, морда вужча, більш загострена, та й розміри менші. Він є падальником, активно адаптується до антропогенного ландшафту, завдяки чому на початку ХХІ століття розширив свій ареал.
Зазначається, що шакалячі сліди й раніше були помічені в Заповіднику. Лапка цієї тварини компактна, а між подушечками майже нема проміжків. Тепер спостерігали і самого хижака. Чи цей гість тимчасовий, чи оселиться в заповіднику назавжди, наразі невідомо.
До речі, про те, що на території заповідника мешкає, як мінімум, один бурий ведмідь, точно відомо вже кілька років, коли клишоногий став потрапляти до фотопасток. «Засвітився» він і минулого року, попри окупацію зони відчуження.
А нещодавно працівники виявили його мітки на території Опачицького природничо-наукового дослідницького відділу — ялину з обдертою ведмежими пазурями корою та налиплою шерстю на смолистому стовбурі дерева. Шерсть взяли для подальшого дослідження, а, головне, встановили в цьому місці фотопастки: можливо, ведмідь знову сюди повернеться.
Раніше російський тг-канал повідомив про загибель одного з діверсантів, які проникли на территорію України з білорусі. В Чорнобільській зоні тварини наздогнали одного з ворожих солдатів, який після зіткнення впав, ударився головою та вмер. Чи були правдиві ці повідомлення, сказати важко.
Фото Сергія Жили