Юристи детально пояснили, як можна отримати тимчасову допомогу на дітей «Дитина не одна». Вона призначається на дітей, щодо яких встановлено факт відсутності батьківського піклування та які тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю або дитячий будинок сімейного типу.
Експерти «Юридичного порадника ВПО» зазначають, що тимчасова допомога призначається з першого числа місяця подання заяви на період тимчасового влаштування дитини, але не більш як на 6 місяців та не більше строку, визначеного в наказі служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини. Виплати можуть тривати й довше у разі продовження строку тимчасового влаштування дитини за заявою отримувача такої допомоги, до якої додається копія наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини.
Право на призначення тимчасової допомоги має особа:
Варто зауважити, що допомога не (!) призначається особам, які проживають на тимчасово окупованих територіях та за кордоном.
Подати заяву про призначення тимчасової допомоги можна до:
Наразі це потрібно робити особисто, бо подання такої заяви онлайн поки технічно не реалізовано.
До заяви додається:
«Діти віком від 14 до 18 років, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, мають право звертатися за призначенням/продовженням допомоги особисто у разі, коли вони мають задеклароване (зареєстроване) місце проживання (перебування) інше, ніж в особи, до якої її тимчасово влаштовано», — звертають увагу фахівці.
Розмір тимчасової допомоги становить:
Розмір тимчасової допомоги автоматично перераховується з дня досягнення дитиною відповідного віку. Тобто, якщо під час отримання допомоги дитина досягла 7-річного віку, розмір допомоги автоматично буде перерахований з дня досягнення нею такого віку. Така тимчасова допомога призначається на кожну дитину.
Нагадаємо, що нещодавно уряд спростив правила, що регулюють процес всиновлення дитини чи встановлення над неї опіки.
Фото Pixabay