Очільниця Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня Наталія Гуменюк звільнена з посади.
«Генеральним штабом Збройних Сил України проведено ротаційні заходи… Зокрема, прийнято рішення щодо завершення відрядження та виключення із сил та засобів відповідного угруповання військ полковника Наталії Гуменюк з 19 квітня 2024 року. Наразі триває відбір відповідного фахівця, який чи яка вже невдовзі стане „голосом“ Сил оборони Півдня», — повідомили в Генеральному штабі ЗСУ.
Сама Наталія Гуменюк виклала на своїй сторінці у соцмережах фото, коротко його прокоментувавши: «А сонце все одно сильніше хмар…»
Ротацію провели невдовзі після того, як свої претензії до роботи спікерки висловили представники медіаспільноти. Так, на «Детектор медіа» був опублікований відкритий лист до керівництва ЗСУ та Міноборони, в якому, зокрема, наголошувалося, що через політику керівництва Центру стратегічних комунікацій Сил оборони Півдня громадяни не бачать, як ворог руйнує південні регіони, і як українські військові боронять країну, на відміну від інших ділянок фронту, де пресофіцери працюють «місточками між військовослужбовцями та суспільством».
«Воєнні злочини росії журналістам вдавалось фіксувати, здебільшого обходячи обмеження, встановлені в зоні підпорядкування пані Гуменюк, а не за її сприяння. Найбільш кричущим випадком була заборона заїзду на Херсонщину в підтоплені міста і села в день підриву Каховської ГЕС — тоді світові ЗМІ заполонили посилання на свідчення російських „воєнкорів“, адже від нас інформація була майже відсутня. Пізніше пані Гуменюк забороняла фіксувати страждання українців у частині сіл, де через підрив ГЕС зникла вода, та знімати дно водосховища, яке висохло», — йшлося у листі, автори якого наголошували, що «найбільш популярне слово в комунікаційного відділу сил оборони Півдня — «заборонено»: «Людина, яка перешкоджала висвітленню злочинів росіян, яка не дає журналістам показувати відважних оборонців Херсонщини, яка не здатна пояснити командуванню свого напрямку, чому суспільство має бачити не лише її обличчя, а й обличчя воїнів та чому світ має оперативно бачити російські воєнні злочини, не може і далі очолювати комунікації. Вона «відлякала» з напрямку журналістів, чим відвернула увагу суспільства. Це позначається і на рівні обороноздатності регіону, і на допомозі громадам регіону від міжнародної спільноти».
Нагадаємо, що свого часу військові та медійники також «мали питання» з з приводу комунікацій й до колишньої заступниці міністра оборони Гани Маляр. Нещодавно вона опинилася у центрі скандалу через свої висловлювання щодо демобілізації. У телеефірі вона посварилася з народною депутаткою Інною Совсун, яка говорила про важливість демобілізації, згадавши, зокрема, про свого чоловіка, який воює «на нулі» з початку повномасштабного вторгнення росії. На що Маляр відповіла: «А коли він йшов, то знав норму Конституції, що демобілізація неможлива до завершення воєнного стану?» Пізніше їй довелося перепросити за свої слова.
Фото зі сторінки Наталії Гуменюк у соцмережах