За даними Євростату, понад 4,2 мільйона українських біженців зараз зареєстровані для отримання тимчасового захисту. Це дозволяє їм легально отримати доступ до житла, знайти роботу та отримувати соціальні виплати в країнах ЄС. Польща приймає близько 1 мільйона з них, що є найбільшою кількістю серед усіх країн. За нею йдуть Німеччина та Чехія. Останнє опитування показало, скільки українців планують повернутися на батьківщину, а скільки воліють залишитися за кордоном.
Половина українських біженців у Німеччині, Польщі та Чехії заявили, що їхнє повернення в Україну є «менш імовірним», згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, опублікованим 14 травня. Опитування показало, що 66% респондентів «повністю» або «скоріше задоволені» своїм життям у трьох вищезгаданих країнах. Лише 7% зазначили, що вже отримали громадянство іншої країни, 12% сказали, що подали документи, і ще 45% сказали, що хотіли б отримати громадянство.
Відповідаючи на запитання, які фактори допомогли б респондентам прийняти рішення про повернення, найчастіше згадувалися безпека та належне функціонування критичної інфраструктури. Водночас 26% заявили, що не повернуться, поки не закінчиться повномасштабне вторгнення.
«Результати опитування, представлені в цьому прес-релізі, показують, що значна частина українських біженців втрачає (або вже втратила) свій зв'язок з Україною, — сказав Антон Грушецький, виконавчий директор КМІС. — На особистому рівні багато українців, які перебувають за кордоном, стоять перед непростим вибором — пускати коріння на новому місці чи чекати певного моменту повернення».
Раніше ФАКТИ" писали, що спікер Міноборони України Дмитро Лазуткін повідомив, що ТЦК за кордоном не працюватимуть і не вручатимуть повістки.