Поки автори сайту «Дім та присадибна ділянка» займаються приготуванням органічного добрива з кропиви, їхні колеги з «Сад город Про+» вирішили розповісти про підживлення, яке саме зараз необхідне огіркам.
«Для того, щоб огірки почали рости і приносити ранній та великий врожай, їм потрібно дати підживлення — бажано прості, але при цьому робочі. І хоч в інтернеті багато різних рецептів, саме таких рекомендація немає. Тому ми вирішили описати склад підживлення, які необхідні огіркам саме зараз. Завдяки їм огірки миттєво підуть у ріст, і дадуть згодом великий врожай. Крім того, дані підживлення допоможуть продовжити и плодоношення до самих заморозків, і сприятимуть тому, що в огірках не буде гіркоти і пустот, і вони не будть жовтіти», — говориться у відео аграріїв.
Для приготування першого підживлення, яке містить в собі марганець, мідь, фосфор, калій, кальцій, залізо і цинку, жінка робить такий настій: на 1 літр води береться пара лаврових листочків, які треба поламати руками на дрібніші частини. Також до суміші додається столова ложка крохмалю та все разом настоюється протягом 3 годин.
Потім цей настій розводиться в 10 літрах води і вже цією водою поливаються всі кущі — з розрахунку 0,5 л на кущ. На додачу можна полити огірки й по листу — так вони отримають захист від борошнистою роси та фітофтори.
Для приготування іншого не менш ефективного підживлення знадобиться сухий зелений чай — його треба взяти з розрахунку 1 столова ложка на 10 літрів води. Чай розчиняється у воді в завареному вигляді.
Третє підживлення готується на основі сухого гороху — 1 столову ложку заливають склянкою окропу, а як вода прохолоне, додають дрібку дріжджів та залишають на 3−4 години. Отриману суміш проціджують і розчиняють у 10 л води.
Пам'ятайте лише, що огірки не можна поливати холодною водою, тому підживлення на водній основі теж повинне бути кімнатної температури.
Раніше «ФАКТИ» розповідали, коли та на яку глибину саджати картоплю, та яким способом це бажано робити — під лопату чи під культиватор.