Скоро літо й кожна господиня намагається у спекотні дні випрати та просушити зимові речі, а також підготувати до наступних холодів ковдри та пледи.
І якщо з одягом чи білизною все більш-менш зрозуміло, то питання про те, що робити з великою ковдрою або пледом, ставить багатьох у глухий кут. Адже вони занадто великі і важкі, і не завжди помістять у пральну машину. І головне, де їх потім сушити у квартирі?
Вихід знайшла експертка з чистоти Марина Жукова.
Вона показала, як почистити ковдру без ручного прання та використання пральної машини.
Експертка зазначає, що після ручного прання ковдра стає дуже важкою. Навіть після ретельного віджиму в ній залишається багато вологи.
Для швидкого сушіння ковдри ідеально підходять звичайні домашні сходи або драбини.
«Завдяки такій „гірці“ ковдра сохне дуже швидко! Повітря вільно циркулює, вода стікає, і ковдра максимально позбавляється вологи», — розповіла Марина.
Але сухе чищення надає прекрасну можливість провести дезінфекцію постільних речей.
При сухому чищенні можна видалити плями, прибрати неприємний запах і продезінфікувати ковдру.
Для видалення плям підійде корейське мило. Воно не піниться так сильно, як наше господарське.
«Я просто змочую мило водою, розподіляю його по плямі і трохи натираю губкою. Залишаю на кілька хвилин, щоб мило подіяло, а потім акуратно змиваю. Дивно, але корейське мило справляється навіть з найуїдливішими плямами», — розповіла експертка.
Для дезінфекції можна використовувати бензин, але тільки в невеликих кількостях. Тоді він абсолютно безпечний. При цьому важливо використовувати чистий бензин, без домішок.
Бензин потрібно налити у невелику ємність й акуратно протерти ковдру. Бензин швидко випаровується, не залишаючи запаху. Після обробки ковдру потрібно добре провітрити на свіжому повітрі.
Також Марина Жукова розповіла, як видалити нагар зі сковорідки методом «пів склянки».