Оновлення даних через застосунок «Резерв+» не тільки не звільняє від відвідування ТЦК та СП, але й може стати причиною для блокування рахунків.
Але це буде тільки в тому разі, якщо військовозобов'язаний вказав фейкову адресу у «Резерв+», пише Судова-юридична газета.
Виносити постанову про накладення штрафу ТЦК зможе заочно у випадку, якщо особа не з’явилася до ТЦК і не повідомила причину неявки, але при цьому у ТЦК обов’язково мають бути підтвердні документи про отримання виклику.
Відповідно до постанови Кабміну 560 належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК є:
1) у разі вручення повістки:
особистий підпис про отримання повістки,
відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки,
а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;
2) у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:
день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;
день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.
Нагадаємо, для фізичних осіб штрафи тепер складають до 25,5 тисяч грн, а для бізнесу — до 59,5 тисяч грн. Крім того, речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін пояснив, що робити військовозобов'язаним, які мають статус «У розшуку» в застосунку «Резерв+».
Раніше «ФАКТИ» писали про ще одну «проблемку», пов'язану із застосунком «Резерв+»: в ньому можна оновити тільки частину контактної інформації — номер телефону, електронну пошту та місце проживання. Однак якщо помилка допущена в імені, прізвищі чи даті народження, то виправити це в програмі не вийде.