Для нормального розвитку овочам, зокрема, помідорам, потрібне правильне підживлення.
А автори каналу «Идеи для дому та дачи» поділися деякими способами, які, як стверджується, можуть сприяти прискоренню почервоніння помідорів.
-
По-перше, це полив протягом двох днів поспіль рожевим розчином марганцівки. Стверджується, що через тиждень помідори почнуть масово червоніти.
-
По-друге, швидкому дозріванню може допомогти оприскування помідорних кущів розчином йоду. На 10-літрове відро з теплою водою беруть 30−35 крапель йоду і рясно оприскують кущ.
-
По-третє, масовому дозріванню плодів може сприяти припинення поливів та підживлення.
-
По-п'яте, якщо помідори ростуть у теплиці, її можна закрити на цілий день (навіть якщо на вулиці дуже спекотно). Спека посилить достигання плодів, а конденсат, який збирається за день, потрібно прибрати з теплиці за допомогою вечірнього провітрювання.
Також згадується «дуже старий, дідівський метод», коли кущ томату тягнуть з силою на себе і трохи надривають його корені. Стверджується, що це також сприяє швидкому дозріванню помідорів.
А канал «Моя дача. Сад и город» наводить свої поради для прискорення дозрівання та отримання яскравого забарвлення томатів:
-
Додайте 10 крапель йоду та 1 літр нежирного молока (1,5%) у 1 відро води та обприскайте цим розчином томати. Це допомагає запобігти фітофторі та прискорює дозрівання плодів.
-
Видаліть нові бутони і квіти в кінці літа, оскільки вони вже не потрібні. Молоді томати не встигнуть дозріти, а рослина витрачатиме сили на них.
-
На середніх та низьких кущах краще видалити всі зайві (слабкі) квіткові грона, щоб рослини могли сконцентруватися на утворенні плодів.
-
Видаліть усі пасинки та нижнє листя до гілок, на яких вже дозрівають плоди.
Про те, які підживлення можна приготувати з додаванням молока та дріжджів для огірків, читайте на нашому сайті.
Фото Pixabay