Влітку добре мати при собі пляшку води. Водночас варто пам'ятати, що не слід залишати пляшку з водою в машині у спеку. Виявляється, це може мати фатальні наслідки для нашого здоров'я та безпеки. Ліки та їжу також не варто залишати в машині, пише polki.pl.
Пластикові пляшки з водою дуже практичні, але вони можуть стати причиною пожежі. Це пов'язано з тим, що пляшка з водою діє як лінза, яка фокусує сонячні промені. Це може генерувати багато тепла та навіть спричинити пожежу. Також не варто залишати в машині банки або пляшки з газованими напоями, оскільки існує ризик, що вони вибухнуть — або лежачи в машині, або при відкритті.
Читайте також: Як швидко у спеку охолодити сидіння та кермо автомобіля: лайфхак для водіїв
Навіть якщо залишена в машині пляшка з водою не вибухне та нічого поганого не станеться, важливо пам'ятати, що на предмети в автівці впливає спека. Вона також діє на воду в пляшці. В жодному разі не можна її пити. Пляшки виготовляються з ПЕТ, пластику під назвою поліетилентерефталат. Висока температура всередині такої пляшки призводить до утворення шкідливих для людини сполук.
Дезодоранти, спреї, ліки та їжу не варто залишати в автомобілі через високу температуру. Також електроприлади у спекотну погоду краще не тримати в машині: вони швидше виходять з ладу при високих температурах.
Раніше «ФАКТИ» розповідали про лайфхак винахідливих японок, які використовують «кондиціонер», який завжди з собою.
Читайте також: Пекельна спека влітку і зими без снігу: дослідник шокував кліматичним прогнозом