Якщо господиня не впевнена, що проста вода здатна добре вимити підлогу, вона використовує спеціальні мийні засоби. Проте що робити, якщо їх раптом не виявилося? Чи можна додати хоча б прального порошку?
На думку експертів, інколи це можна можна, але краще брати рідкі засоби для прання. Також слід враховувати, що в засобах, призначених для очищення тканин, немає антибактеріальних компонентів (або ж вони містяться у кількості, недостатній для очищення підлоги).
До того ж для деяких підлогових покриттів склад прального порошку може виявитися занадто агресивним.
Наприклад, керамічна плитка і лінолеум витримають разове миття водою з пральним порошком. Але часта така процедура призведе до помутніння глазурі на плитці й втрати еластичності лінолеуму.
Що ж до ламінату, то його в принципі не рекомендують сильно мочити — краще просто протирати вологою ганчіркою. Якщо ж використати на ньому воду з пральним порошком, просто змити порошок не вийде, і на поверхні залишиться тонка плівка, яка подразнюватиме шкіру і дихальні шляхи. Особливу небезпеку це може становити для маленьких дітей і для домашніх тварин.
Для миття ламінату краще використовувати призначені для цього засоби, які залишають брудовідштовхувальну плівку на поверхні.
Зверніть увагу також на ефективні лайфаки, щоб пралка працювала довше й не «тікала» з ванної кімнати.