Буряки, які добре сприймають кисломолочне добриво та настій з хвоща, можна додатково підживити у серпні, аби вони добре налилися.
Втім, як стверджує канал «Дача Сад та город UA», треба розрахувати термін внесення добрив так, щоб це було не менш як за місяць до збирання врожаю.
Пропонується, зокрема, такий спосіб: внести на 1 кв. м. по 1 склянці золи і загорнути на 5−6 см, розрихлити та прополоти грунт, після чого рясно полити грядку.
Наступного дня обприскати буряк по листу розчиненою у воді таблеткою мікродобрива
Якщо коренеплоди ростуть повільно, то ще через тиждень можна зробити кореневе підживлення — розчином 2 ст. л. подвійного суперфосфату у 10 л води.
Варто пам'ятати, що у серпні не можна вносити під буряки азот, оскільки у цей період він сприяє накопиченню нітратів і призводить до зниження лежкости.
Також в третій літній місяць варто продовжити проріджувати буряк, а ось прополка вже не потрібна. У міжряддя можна підсипати мульчи із соломи.
До речі, досвідчені городники кажуть, що цей овоч можна висаджувати й у липні, аби восени мати молодий буряк. Щоб прискорити зростання буряків, його слід висаджувати на вузьких грядках, а вирощування через розсаду скорочує термін дозрівання коренеплодів.
Фото Pixabay