Вчора, 1 серпня, благодійна організація «Благодійний фонд «Охматдит» обрала маловідоме запорізьке ТОВ «Буд-технолоджі» переможцем тендеру на ремонт корпусу лікарні, який зазнав пошкоджень від ракетного обстрілу у липні. З 14 учасників конкурсу це була третя за дороговизною пропозиція розміром 307 млн грн, що не могло не обурити громадськість.
Після того, як ця інформація викликала резонанс, міністерство охорони здоров'я звернулося до правоохоронних органів для проведення додаткових перевірок тендеру на ремонт корпусу лікарні «Охматдит». В результаті було вирішено, що тендер на відбудову дитячої лікарні «Охматдит» в Києві, яка потрапила під обстріл 8 липня, скасують. Його буде проведено заново вже на Prozorro, йшлося на брифінгу з даного питання.
«Благодійний фонд «Охматдиту» перерахує кошти на казначейський рахунок закладу, тож наступний тендер відбудеться вже в електронній системі Prozorro та за правилами публічних закупівель. До проведення тендеру буде залучене ДП «Медичні закупівлі», — розповів голова МОЗ Віктор Ляшко.
Крім того, після резонансу щодо тендеру МОЗ та «Охматдит» ініціюють створення наглядово-ревізійної ради, у яку ввійдуть шість благодійників, які найбільше задонатили, а також по одному представнику від МОЗу та лікарні, і представники будівельних підрядників — загалом 15 осіб.
Раду повинні створити протягом тижня, вона має створити критерії, за якими виберуть підрядника для відновлення. Після цього проведуть тендер через Prozorro. Тож усіх підрядників, які відповідають критеріям, закликають долучити до тендеру.
Читайте також: Будувати Національне військове меморіальне кладовище буде фірма-одноденка: що відомо
Що стосується питання з приводу вартості послуг інженера-консультанта та технічного нагляду, що ці послуги дороговартісні і спочатку не було розуміння, звідки взялися саме такі суми.
«Вартість цих послуг визначає сертифікований фахівець. І вони формуються на підставі й на основі кошторисних норм і залежать від обсягу робіт і їх вартості. Відповідно цифри, які зазначені в системі Prozorro, які проводять лікарні, є граничними», — роз'яснив на брифінгу медичний директор лікарні «Охматдит» Сергій Чернишук.
За його словами, вони мали б бути зменшені, якщо б обсяг і відповідно їх вартість була би меншою. Тобто це межові ціни, які формувалися згідно кошторисних норм, тобто це ціна регламентована відповідними нормами.
Нагадаємо, що 8 липня російська федерація завдала масованих ракетних ударів по Україні, зокрема, під обстріл потрапила дитяча лікарня «Охматдит» в Києві. Вже 9 липня було прийнято рішення розпочати роботи з відновлення будівлі «Охматдиту» після атаки найближчим часом. На це лише Кабмін виділив 100 млн гривень.