Наведений нижче рецепт походить з американської кухні. Маринад має виразний кисло-солодкий пряний смак та дуже ароматний завдяки використанню спецій. Яблука ідеально підходять як доповнення до бутербродів, м'ясних страв і страв швидкого приготування, наприклад, гамбургерів. Чудово поєднуються з куркою та рибою-гриль або як доповнення до сиру -гриль, пише deptana.pl.
Інгредієнти:
2 склянки яблучного оцту
1 стакан води
1 стакан цукру
3 палички кориці
3 цілих зірочок бодяну (анісу)
2 столові ложки солі
дві маленьких цибулини шалот
½ перцю халапеньйо
1 стебло селери
3 великих солодких яблука
3 гілочки свіжого розмарину
Приготування
Готуємо 3 баночки приблизно по 500 мл. У маленькій каструлі змішайте оцет, воду, цукор і сіль. Додайте палички кориці та зірочки анісу. Прогрійте все на середньому вогні до розчинення цукру й солі, періодично помішуючи. Вийміть і збережіть палички кориці та бодян і дайте маринаду охолонути.
Наріжте шалот і халапеньйо якомога тонше. Стебло селери помити й нарізати тонкими скибочками по діагоналі. Яблука вимити, але не очищати від шкірки. Наріжте тонкими скибочками, видаливши насіння.
Заповнюємо банки шарами. Ми починаємо з кориці та анісу, потім додаємо трохи цибулі-шалот і халапеньйо, потім селеру та яблука. Розподіліть все по можливості порівну між трьома баночками. Коли банки заповняться наполовину, вставте з одного боку гілочку розмарину (це має красивий вигляд, якщо її видно). Продовжуйте додавати цибулю-шалот, халапеньйо, яблука та селеру, доки всі три банки не будуть щільно заповнені.
Наповнивши банки, обережно заливаємо в них остиглий маринад (він має бути тепленьким). Якщо ви виявите, що у вас недостатньо маринаду, щоб заповнити їх повністю, змішайте дві частини яблучного оцту з однією частиною води (тобто 2 столові ложки оцту + 1 столова ложка води), щоб наповнити банки. Банки слід зберігати в холодильнику. Найкраще вживати протягом місяця після приготування.
Раніше «ФАКТИ» розповідали, як приготувати ароматний соус з базиліком, який ідеально доповнить будь-які рибні страви, підійде до м’яса і навіть до свіжого хліба.