Україна знищила Францію і вперше здобула медалі чемпіонату світу з футзалу: відеоогляд матчу

17:13 — 6 жовтня 2024 eye 524

У неділю, 6 жовтня, збірна України з футзалу, яка програла у півфіналі лідеру світового рейтингу Бразилії (2:3), провела на «Хумо Арені» у Ташкенті матч за 3-є місце чемпіонату світу проти команди Франції, яка у ½ фіналу капітулювала перед аргентинцями (2:3).

Україна — Франція — 7:1

Україна: Сухов; Зварич, Корсун, Абакшин, Семенченко (стартовий склад), Жук, Микитюк, Чернявський, Мельник, Фаренюк, Швед.

Голи: Чернявський (11), Зварич (22), Жук (27, 28), Абакшин (30, 30, 33) — Саадауї (23).

Канули в Лету ті часи, коли Україна на початку 2000-х громила Францію — 12:0 (найбільша поразка «триколірних» в історії). На нинішньому чемпіонаті світу дебютанти турніру показали собі міцним горішком. Але наші однаково були хай і невеликим, але фаворитом битви за «бронзу».

Хлопці Косенка чудово провели перший тайм, використавши одну з помилок французів в обороні, коли влучним ударом на 11-й хвилині відзначився Чернявський — 1:0. Шкода тільки, що через травму наша команда слідом за Шотурмою втратила Микитюка.

Із самого початку другого тайму Франція кинулася вперед, але нарвалася на випад України, який точним ударом головою завершив Зварич — 2:0.

Французи змогли відіграти один м'яч і замінили воротаря п'ятим польовим гравцем. Даремно… Жук «дублем» та Абакшин хет-триком (у нього на турнірі — 7 м'ячів!) знищили суперника — 7:1, а заразом принесли Україні бронзові медалі чемпіонату світу. Перші в історії нашої збірної!

Нагадаємо, що на чемпіонаті світу в Узбекистані збірна України в групі програла Аргентині (1:7), а також розгромила Анголу (7:2) та Афганістан (4:1). У 1/8 фіналу «жовто-сині» здолали Нідерланди (3:1), а у чвертьфіналі — Венесуелу (9:4).

Україна перевершила своє найкраще досягнення на світових першостях (на ЧС-1996 «жовто-сині» фінішували на четвертому місці). На інших чемпіонатах світу наша команда виступила так: на ЧС-2004 та ЧС-2008 — вийшла у другий груповий етап, на ЧС-2012 — у чвертьфінал, а на ЧС-2016 — в 1/8 фіналу.

Нагадаємо, що у матчі за «золото» чемпіонату світу цього ж дня о 18:00 зіграють Бразилія та Аргентина.

Раніше «ФАКТИ» повідомляли, що на Євро-2022 збірна України фінішувала на четвертому місці.