На фоні стрімкого зростання цін на протукти, особливо на овочі, у тому числі й картоплю, дачники, які вирощують на своїх ділянках бульбу, мають змогу добре зекономити. Втім, одна справа — виростити та зібрати врожай, інша — зберегти. Якщо у мешканців сіл це вирішується завдяки наявності прохолодних льохів, то тим, хто мешкає в містах, доводиться вдаватися до різноманітних «хитрощів». Наприклад, кидати у мішки з картоплею каштани та жолуді чи зберігати її разом із буряком, що, як стверджується, запобігає завчасному проростанню.
Видання «На пенсії» пропонує ще один лайфхак — у місця зберігання овочу кладуть лаврове листя та м'яту, які також запобігають появі гнилі та неприємних запахів. Лавр називають «природним антисептиком», ароматні олії якого борються з бактеріями та грибками, які можуть спричинити гниття картоплі, а активні речовини м'яти (окрім освіжаючої властивості) можуть ще й уповільнюють розвиток плісняви та проростання бульб.
Для того, аби картопля зберігалася довше, сухі та цілі бульби кладуть в ящик, по кутах якого чи між шарами овоча кладуть три лаврови листи та кілька гілочок м'яти. Час від часу їх рекомендують міняти на свіжі. Звісно, що зберігати врожай варто в сухомо та прохолодному місці, куди немає доступу сонячних променів.
До речі, з цією ж метою картоплю зберігають поряд з яблуками, які пригнічують процесс проростання.
Фото Pixabay