Справжня ялинка радує око, але інколи перші голки починають опадати вже через кілька днів. Що робити, щоб ялинка залишалася свіжою як можна довше, розповіли автори видання Polki.
Найкраще, йдеться у статті, купувати ялинку за кілька днів до свят і поступово привчати її до температури у вашому домі. Якщо відразу занести в тепле приміщення, дерево швидко втратить колір і хвою. Тому бажано добу потримати на балконі, а потім перенести в більш теплий підвал. Удома поставте ялинку подалі від радіатора. Температура в кімнаті не повинна перевищувати 20 градусів С. Частіше відкривайте вікно, щоб повітря в кімнаті не було занадто сухим.
Головне, чим поливати ялинку. Звичайно, достатньо було б і однієї води, але вода з сіллю та цукром — перевірений спосіб продовжити термін служби ялинки. Найкраще використовувати співвідношення 2 столові ложки на літр води. Це природний кондиціонер для хвойних дерев.
Не перестарайтеся з кількістю ялинкових прикрас. Вони легкі, як пір'їнка, тільки окремо. Разом вони багато важать і змушують гілочки швидше гнутися. Купуйте світильники зі світлодіодними лампочками, які не нагріваються і не будуть додатково сушити ялинку.
Якщо купили зрізану ялинку, вкоротіть стовбур на кілька сантиметрів — він краще вбиратиме воду. Не знімайте кору з кінця стовбура. Спочатку помістіть ялинку у відро, наповнене теплою водою, на кілька годин, щоб переконатися, що вона добре зволожена. Потім помістіть в місткість з піском або підставку з мискою для води. За потреби доливайте воду.
Якщо ви купили ялинку в горщику, з корінням, будьте обережні, щоб не перелити її, бо дерево швидко втратить хвою. Якщо планується пересадка в ґрунт навесні, то через 14 днів ялинку потрібно виставити на балкон. Інакше в теплому будинку вона почне пускати нові паростки й неодмінно замерзне, якщо потім її поставлять в холодне приміщення.
Раніше «ФАКТИ» розповідали, як оригінально прикрасити інтер’єр різдвяними вогнями. А майстриня Олена Костенко розповіла, який святковий декор на піку моди.