З приходом зими, як і аграрій Валерій з Київщини, багато українців намагаються, по можливості, щільно утеплити вхідні двері та вікна, а також законопатити всі щілини.
Своєю чергою, жителі Британських островів, які знаходиться у більш теплому кліматі завдяки течії Гольфстрім, позбавлені необхідності робити подібні речі.
Проте у них є свої вимоги до речей, яких вони намагаються дотримуватися у грудні, пише «Главред» з посиланням на Mirror.
Одна з цих вимог — обов'язково вимити вікна розчином з оцтом. На думку британців, це допомагає боротися з конденсатом, вогкістю та пліснявою взимку.
У холодний сезон конденсат, вогкість і пліснява стають серйозною проблемою для багатьох домогосподарств, незалежно від типу житла. Через різницю температур між теплим повітрям у приміщенні та холодним склом на вікнах утворюється волога, яка сприяє розвитку сирості та плісняви.
Фахівці з компанії Cardiff Window Cleaner рекомендують: у випадку, коли ви помічаєте вранці запотіле скло у спальні, то варто відразу ж використовувати саморобний розчин, який не лише видаляє конденсат, а й запобігає його повторному утворенню.
Для приготування розчину потрібно змішати дві склянки води, одну склянку білого оцту та трохи мийного засобу. Цей простий засіб ефективно усуває надокучливу проблему, зберігаючи вікна сухими навіть у холодну пору року.
«Потім налийте цю суміш у пляшку з розпилювачем і збризніть вікна розчином. Білий оцет створює захисний бар'єр, а мило руйнує поверхневий натяг крапель води на вікнах. Оцет також ефективно видаляє плісняву і може допомогти запобігти її повторному утворенню», — радять фахівці.
Фахівці з миття вікон радять після нанесення саморобного розчину залишити його висихати природним шляхом — без потреби витирати вікна. Вони зазначають, що використання губки чи тканини може уповільнити процес висихання, тому краще дати розчину виконати свою роботу самостійно.
В цілому лайфхак з оцтом, запевняють британські господині, дає змогу дуже якісно відмити вікно від будь-якого бруду. І якщо це насправді так, українкам варто взяти цей спосіб «на олівець».
Раніше ми розповідали, як випрати пір’яну подушку вдома.