Колишній голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж, який раніше розвіяв міфи про ракету «Орєшнік», переконаний, що цілком можливо створити потужний тиск на путіна, його оточення, олігархів, а також дестабілізувати російське суспільство.
«Але для цього слід залучити всі комплексні заходи — не тільки затвердження відповідного законодавства, а й об'єднання Європи, країн НАТО та європейського сектору в плані підтримки України, включно з постачанням сучасного озброєння зі США, Європи та Великої Британії», — сказав генерал Маломуж.
На його думку, ключовими напрямками також є тиск на економічний сектор росії, зниження цін на нафту і побудова нового світового порядку.
«За президентства Трампа було ініційовано концепцію „Гельсінкі-2″“. Це глобальна система безпеки, котра мала на меті встановлення миру шляхом придушення агресора. Україна має стати рушійною силою цих процесів, ми найбільш зацікавлені в результаті. Якщо ми об'єднаємо зусилля, перемога можлива вже за пів року. Але якщо кожен діятиме окремо, все тягнутиметься роками», — вважає Микола Маломуж.
Раніше прем’єр-міністр Литви назвав перемовини Трампа й путіна копняком під зад Європі, який має змусити ЄС діяти більш рішучо задля власної безпеки.
А у США засудили очільника Пентагону за слова про те, що Україні не світить НАТО.