Политика

Вiктор ющенко: «мiй народ пройшов випробування на мiць i довiв, що україну вже нiколи не розлучити зi свободою»

0:00 — 14 марта 2006 eye 463

Основнi тези радiозвернень Президента України Вiктора Ющенка. Листопад 2005 р.  — лютий 2006 р.

Про мир, злагоду в суспiльствi

… Найбiльшим випробуванням i на сьогоднi залишаються економiчнi та соцiальнi негаразди. Вирiшити цi проблеми ефективно i швидко можна тiльки об'єднавшись, тiльки тодi, коли ми разом готовi зустрiти виклики i подолати іх.

… Я не дам жодного шансу жоднiй полiтичнiй силi дестабiлiзувати країну, використовувати релiгiйнi, мовнi чи iдеологiчнi розбiжностi для розколу i розбрату пiд час виборчої кампанiї. Я не дозволю жоднiй полiтичнiй силi спекулювати на темi сепаратизму…

Мiй народ пройшов випробування на мiць i довiв, що Україну вже нiколи не розлучити зi свободою, не роз'єднати в розбратi на «схiднякiв» i «захiднякiв». Київ — це серце України, Захiд — це іі совiсть, а локомотивом України називають Пiвдень i Схiд, де зосередженo найбiльшi iндустрiальнi гiганти країни…

Про демократичнi цiнностi

… Думаю, головним надбанням 2005 року стала свобода. А головною змiною у владних коридорах стало усвiдомлення того, що джерелом влади є народ. Виборець, який рiк тому переконливо довiв, що саме вiн обирає свочх лiдерiв.

Вперше українцi мають владу, яка чiтко усвiдомлює, що вона повинна чути своїх громадян i звiтувати перед ними за кожен свiй крок. Для мене надзвичайно важливим є дiалог з вами…

… Тiльки разом ми змiнимо країну. Переконаний, що результати виборiв дозволять закрiпити демократичнi перетворення…

… Ми маємо вiльнi засоби масової iнформацiї, вiд яких суспiльство чекає чесного висвiтлення перегонiв.

Про вступ Украчни до СОТ

… Вступ до СОТ — це шанс отримати визнання на свiтових ринках, це можливiсть стати сильною країною, яка забезпечить добробут своім громадянам, це намагання бути конкурентними. СОТ — це чiткi правила, за якими живе цивiлiзований свiт… Якщо ми не гратимемо за правилами, це дозволить iншим грати проти нас, але вже без правил…

Вступ до СОТ на 10% збiльшить доходи України вiд торгiвлi з iншими країнами. Український товаровиробник матиме бiльш широкий доступ на свiтовi ринки…

Щорiчне зростання ВВП унаслiдок приєднання до СОТ збiльшиться на 1,9%. Це — додатковi робочi мiсця, зарплати i пенсiї.

Головне завдання — знайти нових партнерiв, щодня боротися за новi ринки. Завдяки вступу до СОТ ми збережемо iснуючi робочi мiсця i створимо тисячi нових, ми зможемо значно розширити присутнiсть українських товарiв на свiтових ринках…

… Знаю, у суспiльствi iснують побоювання: що буде з нацiональним виробником, коли Украчна вiдкриє свої ринки при приєднаннi до СОТ. Забезпечення нацiональних iнтересiв та захист вiтчизняного виробника є прiоритетом для уряду. Саме з цих позицiй ми ведемо переговори з країнами -учасниками СОТ…

Про реформу системи охорони здоров'я

… Реформа медичноч галузi — це виклик, який вимагає загальнонацiональних зусиль, пiдтримки кожного iз вас…

… Вiднинi я беру пiд свою особливу увагу боротьбу зi СНIДом, раком, туберкульозом, хворобами серця i кровi. У 2006 роцi стартують чотири нацiональнi програми по боротьбi з цими недугами. Буде вiдкрито спецiалiзованi Нацiональнi центри, якi вiзьмуть на себе координацiйнi функцiї…

… Реформа в медицинi починається з лiкаря.

… першим кроком реформи повинно стати впровадження сiмейної медицини… Головнi кошти мають бути спрямованi на первинну медицину, адже переважна частина наших людей, що звертаються до лiкаря, потребує саме первинної допомоги…

… У зонi особливої уваги — медицина на селi… У державному бюджетi буде передбачено цiльову субвенцiю мiсцевим бюджетам на придбання медикаментiв для районних та сiльських лiкарень, фельдшерсько-акушерських пунктiв…

… Влада має дбати про iнвалiдiв… Я хочу, аби в Украчнi люди з особливими потребами не вiдчували дискримiнацiї при пошуку роботи, могли вiдвiдувати бiблiотеки i кiнотеатри…

… На кожному з нас лежить вiдповiдальнiсть за свiй стан здоров'я, який здебiльшого залежить вiд способу життя. Здоровий спосiб життя зробить кожну людину красивiшою, родину — щасливiшою, а нацiю — сильнiшою. Тому звертаюся до кожного з вас iз закликом за здоровий спосiб життя. Українцi нiколи не були пияками. Фiзична сила, моральний дух, вiра i духовнiсть — це були первиннi цiнностi наших дiдiв i прадiдiв. А ми їх достойнi сини…

Про реформу i розвиток Збройних сил Украчни

… 9 грудня 2005 року на засiданнi Ради нацiональної безпеки i оборони України було прийнято стратегiчно важливi рiшення, якi визначать майбутнє нашої армiї на наступнi шiсть рокiв. Це — Державна програма розвитку Збройних сил i проект Закону про граничну чисельнiсть Збройних сил. Вiдтепер вiйськове будiвництво в Українi має чiтко визначену стратегiчну перспективу.

… Рiк тому я обiцяв громадi, що термiн строкової служби в армiї буде скорочено до 12 мiсяцiв. I це зроблено. В листопадi додому повернувся останнiй солдат, призваний до лав Збройних сил минулої осенi…

… Ми вивели контингент з Iраку i зробили це планово i вiдповiдально. 1600 украчнських миротворцiв пiдготували 2700 iракських вiйськових — це повноцiнна бригада в складi трьох батальйонiв…

… Нова влада придiляє особливу увагу соцiальному захисту людей у погонах… було втричi збiльшено грошове забезпечення солдат строкової служби, курсантiв i лiцеїстiв. З квiтня 2005 року усi офiцери Збройних сил отримують надбавки за особливi умови служби. Так само, як i пристойну вихiдну допомогу при звiльненнi у запас.

Я обiцяв суспiльству перехiд на професiйну контрактну армiю в 2010 роцi. Рiшенням Президента визначено три експериментальнi бригади, якi першими до кiнця наступного року будуть на 100% укомплектованi контрактниками…

… я вимагаю вiд керiвництва армiї високої вiдповiдальностi щодо пiдготовки солдатiв. Офiцери вiдповiдають за життя кожного солдата. Хлопцi не повиннi гинути на навчаннях… Рiвень боєздатностi української армiї й пiдготовки вiйськових має вiдповiдати європейським стандартам.

… Вперше за 14 рокiв держава повертається обличчям до своєї армiї!.. Кожний громадянин має бути впевнений, що українськi вiйськовi забезпеченi належними ресурсами, вони мають високий професiйний рiвень i надiйно захищають свiй народ!

Про проблему газопостачання

… Ситуацiя навколо газу показала, що Україна здатна вiдстоювати свої нацiональнi iнтереси i бути передбачуваним i надiйним партнером…

… Ми сьогоднi маємо цiну 95 доларiв за тисячу кубiв, яка на тридцять вiдсоткiв менша, нiж цiна у країнах Балтiї, Закавказзя i всiх наших сусiдiв на пострадянському просторi…

… Ми збiльшили на 47 вiдсоткiв тариф за транзит росiйського газу, i зараз вiн становить 1,6 долара за тисячу кубiв. Згiдно з договором, на 10 вiдсоткiв збiльшено об'єм транспортування росiйського газу в Європу українською газотранспортною системою в 2006 роцi. За це в бюджет країни ми одержимо бiльше двох з половиною мiльярдiв доларiв…

… нашi вiдносини з Росiєю в газовому питаннi стали бiльш прогнозованими, рацiональними та економiчно обгрунтованими.

… Цiни на газ i електроенергiю для населення найближчим часом не зростатимуть. Це моя принципова позицiя як Президента i позицiя нашого уряду. Вона обумовлена тим, що населення користується переважно газом власного видобутку…

Про програму пiдтримки i розвитку українського села

В Украчнi майже третина населення проживає або працює в сiльськiй мiсцевостi. Сiльськогосподарська галузь дає крачнi близько дванадцяти вiдсоткiв внутрiшнього валового продукту… Сьогоднi ми мусимо всi разом об'єднати нашi зусилля i вiдродити село. Саме тому я оголосив 2006 рiк Роком села в Українi…

Ми збiльшили видатки Державного бюджету на потреби села. Цього року село отримає рекордну суму — 8 мiльярдiв гривень…

… ми суттєво збiльшили фiнансування соцiально-культурної сфери для селян…

У зонi особливої уваги влади — сiльська медицина. Уряд видiлив 250 мiльйонiв гривень на потреби сiльських лiкарень. Це у 30 разiв бiльше, нiж у 2004 роцi…

Важливим рядком у бюджетi стоїть освiтня програма на селi…

Окреме питання — пiдвищення якостi автомобiльних дорiг. Тiльки тодi, коли село матиме розвинену iнфраструктуру, туди прийде бiзнесмен та iнвестор.

Ми зберiгащмо сприятливий податковий клiмат для аграрiїв… Кожен, хто йде працювати в сiльську мiсцевiсть, має знати, що це особлива економiчна зона, де iснують найменшi в українськiй економiцi податки…

Ми захистимо вiтчизняного сiльськогосподарського виробника. Пiдтримка фермера — це основа полiтики кожної європейської держави…

… Споконвiку Україна була аграрним центром Європи. Я переконаний — сьогоднi це лiдерство можна i треба вiдновити…