Співаючий ректор розкрив секрети успішної роботи Університету культури в умовах коронавірусної кризи.
В умовах пандемії в світі і в Україні, коли активне життя пішло в онлайн, Михайло Поплавський знайшов вихід з кризової ситуації і розповів, як не тільки пристосувався до нових реалій, але й повністю переформатував університет і вийшов на новий рівень. Про це йде мова в документальному фільмі «Ректор. Нові часи», який вийшов на YouTube-каналі Поплавського.
Михайлу Михайловичу, який очолює вуз вже більше 25 років, не звикати до викликів. На будь-які труднощі він реагує сміливими діями, залучаючи весь ресурс і експериментуючи. Для нього виклики — це нові можливості, поштовх до створення чогось нового. Тому на карантині він зовсім не сидить без діла, кожен день він в університеті, як і викладачі. Команда виша повністю переформатувала навчальний процес, згідно з новими реаліями.
«Нові часи вимагають терпіння і руху вперед. Ми прийняли актуальні виклики і за короткий термін втілили комплексну систему дистанційного навчання. Відкрили „Міжнародний центр інноваційних технологій“, низку творчих онлайн-лабораторій для того, щоб бути доступними для кожного студента, щоб наша молодь була повністю задоволена навчальним процесом. Ми створили віртуальний університет!» — каже Поплавський і додає, що тепер їх досвід переймають і інші виші.
У нових творчих лабораторіях і аудиторіях професіонали своєї справи, відомі актори, режисери, телеведучі, виконавці проводять лекції, тренінги, майстер-класи. Студенти з великим інтересом включаються в процес з лідерами думок. Це дає можливість висловлювати свої креативні ідеї, створювати унікальні творчі проєкти, хоч і дистанційно.
Поплавський каже, що зараз важливо не розслаблятися, в навчанні потрібні дисципліна, порядок і безпека. Ректор вірить, що кризові часи долають ті, хто не боїться викликів і готовий до нестандартних рішень.
«Потрібно бути цікавими, оригінальними, привертати до себе увагу. Не боятися бути білою вороною і реалізовувати свій потенціал по максимуму. Лідерами не народжуються, ними стають. „Я хочу! Я можу! Я буду“ — ось головні секрети успіху», — каже Поплавський.
І це реально працює! Судячи з кількості талановитих зіркових випускників, які діляться своїм досвідом зі студентами. Фрагменти цих зустрічей також можна побачити у фільмі.
Режисером виступив Олександр Ковш. Свого героя він порівнює з Колумбом, який веде корабель до нових земель.
«Працювати з Поплавським — це як танцювати на гарячому вугіллі: ніколи не знаєш, де припече. У нього загострена природна інтуїція, скрупульозність в розробці всього, починаючи від створення ідеї до її втілення. Так, він ставить складні завдання. Але і сам пропонує шляхи до їх вирішення. У нас склався успішний творчий тандем», — поділився режисер.
У фільмі Поплавський не приховує, що дуже сумує за студентами. Але він не сумнівається, що будь-яка криза — це початок нових можливостей.