Пенсійний фонд України радісно рапортує про завершення фінансування пенсій за вересень, наголошуючи, що на пенсійні виплати направлено 49,5 млрд грн, у тому числі 9,4 млрд грн — на виплату пенсій через «Укрпошту», 40,1 млрд грн — через уповноважені банки.
Але насправді українцям доводиться стикатися з бюрократією на місцях, щоб оформити пенсію або з'ясувати якесь питання щодо своїх виплат. Іноді люди отримують відмову у призначенні пенсії під надуманими приводами.
Наприклад, Віталій Вакуленко пише про те, що у місті Кам'янське у відділенні Пенсійного фонду не приймають банківські реквізити для зарахування пенсій за дорученням.
За словами чоловіка, його мама та бабуся пів року перебували під окупацією російських варварів, а зараз змогли виїхати до Латвії, де через посольство зробили довіреність на свого онука-сина для відкриття рахунків та передачі цих рахунків до Пенсійного фонду.
«Ощадбанк» за цією довіреністю відкрив рахунки, а Пенсійний фонд відмовляє у прийнятті реквізитів цих рахунків" — пише обурений громадянин України.
При цьому він наводить приклад того, як його товариш зміг зробити аналогічну операцію для своїх родичів за такою ж довіреністю, у місті Харкові, яке знаходиться під постійними обстрілами — «відніс до пенсійного фонду такі ж реквізити, і у нього все прийняли».
«Чим місто Кам'янське краще за місто Харків? Тут свої закони?» — пише українець.
Читайте також: У ПФУ роз'яснили, хто має право на пенсію за віком на пільгових умовах
Можливо, чиновники стануть більш зговірливими, якщо будуть перебувати під обстрілами? Виявляється, ні — про це каже відповідь ПФУ на офіційному сайті.
«Відмова підрозділу Пенсійного фонду України у місті Кам'янське у прийнятті документів на зміну способу виплати за довіреністю правомірна, відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596, заява про зміну способу виплати пенсії подається пенсіонером особисто до органу Пенсійного фонду або в електронній формі через вебпортал електронних послуг portal.pfu.gov.ua (http://portal.pfu.gov.ua/)», — йдеться у відписці чиновників.
Іншими словами — «приїжджайте з Латвії й подайте особисто заяву до ПФУ» — адже навряд чи пенсіонери мають особистий електронний підпис, за допомогою якого вони зможуть зайти на сайт фонду.
Після такої «відповіді» виникає бажання звернутися до його авторів з пропозицією подбати про те, щоб змінити інструкцію минулого століття з урахуванням форс-мажору, і не змушувати бабусь приїжджати з ЄС лише для того, щоб подати особисто заяву до відділення ПФУ.
Можливо, чиновників з Кам'янського варто перевести хоча б на якийсь час до Харкова, де б вони під постійними обстрілами усвідомили важливість оперативного реагування на прохання «простих» українців та зробили відповідні висновки.
Читайте також: У частини пенсіонерів можуть відібрати пенсію: як цього уникнути