18 січня набрали чинності зміни до порядку надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування ВПО. Наразі збільшено розмір щомісячної компенсації з 6 500 грн до 6 700 грн. При цьому максимальний розмір компенсації, який роботодавець може отримати за працевлаштування однієї внутрішньо переміщеної особи, відтепер становить 13 400 грн, повідомляє «Юридичний порадник для ВПО».
«ВПО можуть бути працевлаштовані на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту (коли співробітників не приймають в штат, а запрошують на конкретні проєкти — Авт.), зокрема, за сумісництвом. А компенсація витрат надається лише на осіб, за яких роботодавець сплачує ЄСВ.
Якщо за попереднім місцем праці інший роботодавець уже отримав таку компенсацію, при наступному працевлаштуванні компенсація не надається.
Строк компенсації — на період воєнного стану та 30 календарних днів після його скасування або припинення, але не більше 2-х місяців (тобто, максимальний розмір компенсації: 6 700 грн * 2 місяці = 13 400 грн)".
Щодо того, як отримати компенсацію, то роботодавець не раніше, ніж через 5 календарних днів після працевлаштування особи, подає до центру зайнятості заяву про компенсацію витрат: в електронній формі через портал Дія чи в паперовій формі.
«Якщо подаєте заяву в паперовій формі (у тому числі направляєте скан-копії на адресу електронної пошти центру зайнятості), слід додати:
Для подання заяви в електронній формі через портал Дія потрібно:
- найменування юридичної особи або прізвище, ім’я, по батькові фізичної особи-підприємця, код згідно з ЄДРПОУ;
- дані про кожну працевлаштовану особу: прізвище, ім’я, по батькові;
- РНОКПП або серію та номер паспорта громадянина України.
- дані про документ, що підтверджує працевлаштування на умовах, які дають право на компенсацію".
Нагадаємо, що тепер заборонено надсилати за кордон поштою.